Je se na co těšit. Baník přijede s hvězdami Bolfem a Svěrkošem, Plzeň má stratéga a míčového kouzelníka Sylvestreho. Obě mužstva mají hodně společného. Na jaře neprohrála, získala po čtyřech bodech.

Oba kluby rovněž prodloužily a vylepšily v týdnu smlouvy svým trenérů. A oba týmy jsou ve hře o evropské poháry. Plzeň rychle po startu ligy strhla nálepku týmu, který po odchodech páteře mužstva Daněk – Jarolím – Fillo každý pasoval za outsidera. Ví to i trenér Baníku Karel Večeřa.

„Plzeň že oslabila? Ani náhodou. Přišel Varadi, který zatím skóroval v obou utkáních, hru začal tvořit Sylvestre. Tím klub odchody minimálně dorovnal,“ míní Večeřa. Ex-ostravský útočník Adam Varadi proti Baníku už kvůli smlouvě mezi oběma kluby ale nastoupit nemůže, navíc na Bohemians viděl čtvrtou žlutou kartu.

„Měl to dobře spočítáno,“ smál se Večeřa. „Určitě by se chtěl ukázat, ale i ten, kdo nastoupí místo něj, bude mít dvojnásobnou motivaci na sebe upozornit. Není to žádná velká výhoda, že Adam hrát nebude,“ poznamenal Večeřa.

Samotný Varadi prohlásil, že svým novým spoluhráčům určitě poradí. „V každém případě nás čeká hodně těžký zápas, Baník má výborný tým, ale my určitě také nejsme bez šancí,“ řekl Varadi, který v kabině vypsal speciální prémie. „Pokud vyhrajeme, koupím občerstvení,“ dodal.

Také Baník přijede do Plzně s hráčem, který hájil barvy Viktorie. Je jím kapitán mužstva Tomáš Marek.

Plzeňský kouč Stanislav Levý vidí souboj s Baníkem jako test síly a kvality svého týmu. „Bude to zajímavá konfrontace sil. Uvidíme, jak silný tým vlastně máme, zda jsme schopni udržet kvalitu z prvních dvou kol,“ uvedl Levý.

Kromě Varadiho se musí obejít i bez záložníka Trapa. „Jejich absence je vážný zásah do mužstva, ale i příležitostí pro hráče, kteří je nahradí,“ motivuje náhradníky kouč. Na místo Varadiho do útoku jsou tři kandidáti, Psohlavec, Vrzal a Rodrigues. „Tohle je největší otazník,“ říká Levý.

Trenér Plzně očekává atraktivní fotbal. „Oba týmy budou hrát na vítězství,“ láká diváky do ochozů kouč Viktorie.