Na finálovém turnaji mistrovství republiky do 16 let v Brně vybojovali futsalisté Indossu Plzeň stříbro i bez tří hráčů, z toho dvou ze základní sestavy.

Davidu Třískovi, Matěji Končalovi a Dominiku Grätschovi zakázal start na turnaji jejich mateřský fotbalový klub Viktoria Plzeň. „Kdybychom byli kompletní, mohli jsme mít i titul,“ tvrdí trenér mladých futsalistů Jan Lendel.

Původně neměl do Brna odcestovat ani Tomáš Vnuk. Ten ale pokyn z Viktorie neuposlechl a v klubu kvůli tomu skončil.

„Šel jsem v pátek za trenérem Skálou a řekl jsem mu, že do Brna pojedu a že tedy skončím. On mi odpověděl, abych v pondělí přišel, že se domluvíme, co dál. Pak mně potvrdil, že musím skončit, že to takhle bylo dané,“ říká patnáctiletý fotbalista. „Nevím, co k tomu Viktorku vedlo. Nejdřív jsme to měli povolené, teď nám to zakázali. Budu se teď víc věnovat futsalu a velký fotbal budu hrát ve Vejprnicích, pokud se kluby domluví,“ dodává útočník, který si v Brně připsal jeden gól.

Konec Tomáše Vnuka ve Viktorii potvrdil generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Ano, skončil. Ale on už v průběhu svého účinkování ve Viktorce měl několik prohřešků, například bez našeho povolení trénoval se Spartou. I trenér si vysloveně nepřál, aby kluci před startem jarní části soutěže na finále jeli,“ vysvětluje představitel plzeňského klubu. Zároveň udává důvody, které Viktorii vedly k zákazu startu jejích hráčů v Brně.

„V době mezi soutěžemi naši hráči, kteří nejsou pod profesionální smlouvou, futsal hrát mohou. V době, kdy jim ale začne tréninkové období, tak to není dobré. Tomáš Vnuk se rozhodl pro futsal a my mu v tom bránit nebudeme, ale je také potřeba, aby naši hráči respektovali daná pravidla,“ dodává Šádek.

(qui)