Když přišel po odvetném zápase čtvrtého předkola s Razgradem mezi novináře, z jeho tváře šlo vyčíst obojí – zklamaní z vyřazení i hrdost nad výkonem svých hráčů, kteří nechali na hřišti duši a do poslední minuty se rvali o naději proklouznout do vysněné Ligy mistrů.

I přes vyřazení trenér fotbalistů Viktorie Plzeň své hráče pochválil. „Byl to náš nejlepší výkon od začátku sezony. Splňoval všechny parametry, dokázali jsme dostupovat soupeře, Matějů i Hromada hráli fantastický zápas. Věřím, že touto cestou půjdeme i nadále," prohlásil kouč Viktorie.

Věřil jste, že i po vyrovnávací brance soupeře vám zůstala šance na postup?
Byli jsme si vědomi složité situace po prohře 0:2 prvním zápase, věděli jsme, že potřebujeme vstřelit tři góly a neinkasovat. Měli jsme výborný vstup do zápasu, dokázali jsme kombinovat, měli jsme rychlý přechod do útoku, hráli jsme přímočaře. Dali jsme brzy gól a je škoda, že soupeř vyrovnal. I tak jsem věřil, že budeme schopni dát více branek, protože jsme pokračovali v dobrém výkonu.

Jak se vám zamlouval výkon vašich hráčů, kteří byli oproti předchozím zápasům k nepoznání?
Hráli jsme náročný fotbal, dokázali jsme vydržet v obrovském tempu celý zápas. Po vedoucím gólu na 2:1 jsme to ještě chtěli zkusit, měli jsme velkou šanci vstřelit třetí gól, vychytal nás ale gólman. Chtěli jsme se zápasem ještě něco udělat, bohužel jsme dostali v poslední vteřině nastavení vyrovnávací gól. Mrzí mne, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce.

Blížil se zápas s Razgradem ideálu, který byste chtěl s Viktorií hrát?
Tím pojetím se tomu určitě blížil. Samozřejmě tam byly i určité chyby, ale ten zápas byl na psychiku takový, že musíte hodně riskovat. Dokázali jsme udržet nervy na uzdě, což nebylo v tomto utkání jednoduché. Dokázali jsme ty pozitivní emoce dát do výkonu.

Pomohlo mužstvu ke zlepšení hře i rozestavení 4-4-2, ve kterém jste v odvetě proti Razgradu nastoupili?
Snažíme se hledat správné rozestavení, už v Příbrami jsme takto hráli. Uvidíme, jak dokážeme to mužstvo ještě posílit během deseti dní. Vypadá to, že je to jedna z věcí, kterou budeme hrát. Bál jsem se toho, že můžeme mít ve středu pole problémy, ale my jsme spíš dominovali. Kuba Hromada byl všude, odehrál fantastický zápas.

Smutnými hrdiny zápasu byli španělští rozhodčí, kteří nejdříve neodpískali jasnou ruku přecházející vyrovnávací brance na 1:1 a ve druhém poločase neuznali regulérní gól Bakoše. Co jste říkal jejich výkonu?
Rozhodčího bych nechtěl a ani nebudu rozebírat. Ten zápas viděli všichni… Jako trenér k tomu nikdy neumíte být objektivní, nechci se k tomu vyjadřovat.

Proměna týmu oproti sobotnímu propadáku se Zlínem byla obrovská. Použili jste v přípravě mužstva na odvetu s Razgradem něco speciálního?
Hráčům jsme připravili před zápasem tříminutové motivační video z jednoho zápasu Ligy mistrů podbarvené hudbou. Někteří z toho měli husí kůži. Řekli jsme si, že takhle musíme hrát proti Razgradu, a já jsem rád, že to hráči dokázali.

Na předzápasovém tréninku k mužstvu přímo na hřišti promluvilo i vedení klubu včetně majitele Tomáše Paclíka. Můžete alespoň naznačit, co hráčům říkal?
Pan Paclík použil pozitivní motivaci. Hráčům řekl, že jim věří, že věří v postup. Ví, že umíme hrát, a chtěl, abychom odvedli dobrý výkon, z kterého se budeme moci odrazit dál. Bylo to krátké, ale výstižné. Je důležité, abychom takto společně dokázali působit na tým.