V cestě jim však stojí Teplice. Tým, který dokáže potrápit nejednoho favorita. Přesvědčila se o tom i pražská Slavia, která Severočechy porazila těsně 2:1 až gólem v závěrečných minutách zápasu.

Viktoria je první o jediný bod před Slavií a boj o titul má ve svých rukou. Pokud vyhraje devět zbývajících kol, nemusí se na nikoho ohlížet. A první velkou překážkou v cestě za vytouženou metou budou dnes večer právě Teplice.

I přes respekt k soupeři má kouč Viktorie Plzeň Roman Pivarník jasno. „Chceme navázat na poslední tři kola a do zápasu jdeme s jediným cílem – Teplice chceme porazit,“ vyhlašuje plzeňský trenér, kterému se tým o ligové přestávce rozdělil – reprezentační povinnosti si plnilo devět hráčů! Kompletní celek měl pohromadě až ve čtvrtek, dva dny před utkáním s Teplicemi. „Všichni hráči včetně reprezentantů jsou zdraví, takže do zápasu jdeme v plné síle,“ těší Pivarníka.

Teplice považuje za velmi těžkého soupeře. „Preferují kombinační fotbal, hrají aktivně, na jaře se dostaly do herní pohody. Já ale věřím, že se svojí kvalitou dokážeme prosadit a vyhrát,“ přeje si trenér Viktorie.

Sílu týmu z severu Čech vnímá i kabina Viktorie. „Viděl jsem jejich zápas v Edenu proti Slavii a Teplice tam hrály velmi dobře. Je to těžký soupeř, na kterého se musíme pečlivě připravit,“ říká Patrik Hrošovský, který v reprezentační přestávce nastoupil za slovenské národní mužstvo v kvalifikačním duelu proti Maltě a odehrál celý zápas. Teď už je myšlenkami na utkání s Teplicemi a na zápas se těší.

„Hrajeme doma, kde bývá zaplněný stadion, a to nás baví. Rád bych pozval diváky na pěkný fotbal s dobrým koncem pro nás,“ láká slovenský reprezentant fanoušky do ochozů.

Na elektrizující atmosféru Doosan Areny se těší i hráči soupeře.

„Plzeň se dostala zpět na první místo, čeká nás super zápas, bude tam hodně fanoušků. Myslím, že se těšíme úplně všichni,“ říká před dnešním zápasem teplický obránce Tomáš Vondrášek.

Utkání 22. kola FC Viktoria Plzeň – FK Teplice začíná v sobotu ve 20.15 hodin hodin a živě ho vysílá ČT sport.

Zajímavosti před zápasem

– Viktoria doma v lize porazila Teplice 6x za sebou
– Viktoria prohrála v lize s Teplicemi v jediném z posledních 13 duelů
– Teplice v Plzni naposledy bodovaly v lize v srpnu 2009 a vyhrály v březnu 2008
– Viktoria udržela v pěti z posledních šesti ligových zápasů s Teplicemi čisté konto
– Viktoria vyhrála poslední tři ligová kola
– z posledních 17 ligových zápasů prohrála pouze na Slavii
– Viktoria doma v lize vyhrála 8x za sebou a neinkasovala 293 minut
– Teplice venku vyhrály jediný z posledních 5 ligových zápasů
– fotbalisté Teplic Kučera, Fillo, Hora a Vaněček působili v Plzni, kde strávil část hráčské kariéry i trenér Šmejkal