„Dobré je, že jsme doma neinkasovali, z pohledu pohárové matematiky je to nejpřijatelnější remíza. Věřím, že v odvetě uhrajeme takový výsledek, který nám zaručí postup," uvedl Pivarník, pro kterého byl zápas s Karabachem premiérou v evropských pohárech v roli hlavního kouče.

„Chtěli jsme být aktivní, i když jsme věděli, že nás čeká hodně kompaktní a sehraný tým, který dostává málo gólů v lize i v evropských pohárech. Soupeře jsme přehrávali, v první půli jsme měli dvě obrovské příležitosti, ze kterých jsme měli dát gól, bohužel jsme se šancemi nenaložili dobře," litoval trenér Plzně.

Ve druhém poločase zamkla Viktoria soupeře na jeho polovině, hrálo se na jednu branku.

„Vytvořili jsme si enormní tlak, ale soupeř vyplňoval deseti hráči prostor před šestnáctkou a my jsme se do ní těžko dostávali. Potom nás zbrzdilo nás vyloučení Baránka, nemohli jsme do útočné fáze chodit už v tolika hráčích. Málo jsme také stříleli ze střední vzdálenosti, v poločase jsem na to hráče upozorňoval, ale střel na branku soupeře bylo málo," postěžoval si kouč.

Svůj tým ale za výkon v utkání ocenil. „Pochválit musím celé mužstvo, hrálo s velkým nasazením. Jediné, co mohu hráčům vytknout, je malá odvaha dostat se do šestnáctky, na tom musíme ještě zapracovat," klade si za úkol do odvety Pivarník.

„Vyloučení Baránka mě mrzí, myslím, že udělal jediný faul za celý zápas, ale dostal dvě žluté karty," narážel trenér Plzně na divadelní výstup hostujícího hráče v prvním poločase, který před útočnou standardní situací Viktorie teatrálně upadl na trávník a začal se svíjet, načež Baránek dostal nepochopitelně žlutou kartu.

Viktoria střílí v úvodu sezony málo gólů, ve třech zápasech v rámci rakouského soustředění dala jen dvě branky a gól nevstřelila ani proti Karabachu.

„Bohužel nejsme produktivní, ale je začátek sezony a já věřím, že i v tomto ohledu budeme zlepšovat," dodal Roman Pivarník.

Trenér Karabachu Gurban Gurbanov neskrýval spokojenost s remízou na hřišti soupeře a o hře Viktorie hovořil s respektem. „Čekali jsme, že soupeř bude hrát nátlakový fotbal, což se potvrdilo i při zápase. Utkání skončilo bez branek, ale pro nás bude složité Plzeň doma porazit, Viktoria hraje od první až do poslední minuty s velkou intenzitou. Musíme se co možná nejvíce vyvarovat chyb, jedině tak můžeme mít šanci na postup," uvedl po utkání trenér Gurbanov.