Bylo nutné okamžitě jednat. „Zrušit rezervace v hotelích v Moskvě, přesměrovat let speciálu, zajistit nové hotely v Petrohradu a zařídit spoustu dalších věcí," říká mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Jaká byla první reakce na nezvyklou situaci?
My jsme už od úterý tušili, že by přeložení mohlo nastat, ale stále jsme pracovali i s verzí, že se zápas může odehrát v Moskvě na stadionu v Chimki, jak bylo původně plánováno. Až ve čtvrtek večer padlo rozhodnutí, že se bude hrát v Petrohradu.

Jaké opatření jste přijali?
První část našich zástupců vyrazila do Petrohradu hned v pátek, další část se k nim připojila během víkendu, aby všechno potřebné zařídili přímo na místě. Komplikací samozřejmě bylo, že se na stadionu Zenitu hraje den před naším zápasem utkání Ligy mistrů mezi domácím Zenitem a Austrií Vídeň. Bylo to komplikované, ještě během pondělí se neustále měnily časy tiskové konference i předzápasového tréninku. Jsme moc rádi, že se všechny potřebné náležitosti nakonec podařilo včas zajistit.

Jak se přeložení zápasu dotklo samotných fotbalistů?
Myslím si, že minimálně. Pro tým by neměla být změna příliš citelná, s výjimkou toho, že předzápasový trénink se nemohl uskutečnit na hlavním stadionu, ale v tréninkovém středisku Zenitu Petrohrad.

Uvažovalo se také o tom, že by se zápas odehrál v Moskvě v jiném termínu?
I tato varianta byla samozřejmě ve hře, nicméně rozhodnutí bylo na zástupcích UEFA, kteří se v souvislosti s tím ptali i na náš názor. My jsme jednoznačně preferovali sehrát utkání v Moskvě v původním termínu. UEFA nakonec rozhodla, že zápas se odehraje v původním termínu, ale v jiné místě a nám nezbylo než její rozhodnutí respektovat. A já věřím, že se s tím popereme se ctí, ať už po organizační, tak i po sportovní stránce.

Přeložením zápasu vznikla klubu škoda. Můžete vyčíslit, o jak velkou částku jde?
Jedná se o desítky tisíc eur, v korunách částku odhadujeme zhruba na dva a půl milionu korun.

Budete případnou náhradu řešit se zástupci UEFA?
Ano. Jsme ale s nimi dohodnuti, že celou záležitost budeme řešit až po utkání s CSKA Moskva, protože tyto dny jsou hektické pro všechny zúčastněné strany, pro nás, CSKA i Zenit Petrohrad, na jehož stadionu se utkání hraje.

Finanční újmu utrpěli ale i fanoušci Viktorie. Mají vůbec nějakou šanci, že se jim vrátí alespoň nějaké peníze?
Chceme při jednání s UEFA rovněž otevřít téma našich fanoušků, kteří měli zakoupené zájezdy do Moskvy a pak stejně jako my museli řešit přesun do Petrohradu a další záležitosti s tím spojené. Jen asi patnáct z devadesáti fanoušků požádalo o vrácení peněz za vstupenky na zápas v Moskvě, ostatní se rozhodli zkusit se dostat do Petrohradu. Klobouk dolů před nimi. Sám jsem zvědavý, kolik jich nakonec na stadion dorazí.