Tak by se dalo shrnout půlhodinové účinkování záložníka Viktorie Václava Pilaře v utkání proti Olomouci.

Osmadvacetiletý středopolař naskočil kvůli svalovému zranění do ligové sezony až v sobotu v utkání třetího kola proti Olomouci. Trenér Vrba ho poslal na hřiště na posledních třicet minut, ale to fotbalistovi od pánaboha stačilo k tomu, aby se stal hrdinou zápasu.

Po pár minutách na hřišti se položil do míče a skákavou střelou zařídil svému týmu tři důležité body.

Jak jste si návrat na hřiště užíval?
Užíval jsem si to moc. Jsem rád, že jsem se dal do kupy, nastoupil a pomohl týmu ke třem bodům.

První šanci jste měl těsně po svém příchodu na hřiště. Co chybělo k tomu, abyste dal gól?
Narazil jsem si balon s Danem Kolářem, dal mi to krásně. Chtěl jsem střílet plackou (vnitřním nártem), ale stoper mně zmenšil prostor a já musel volit co nejrychlejší střelu. Gólman ale míč vyrazil na roh. Škoda.

Do zápasu jste vstoupil za bezbrankového stavu. Jste raději, když jdete na hřiště v podobné situaci nebo když už je utkání rozhodnuté?
Byl bych rád, kdybychom vedli, ale Olomouc předvedla v Plzni výborný výkon. Pro ofenzivního hráče je lepší, když jde na hřiště v situaci, kdy je se zápasem nutné něco udělat. Ale kdybychom vedli třeba 3:0, já bych šel stejně na hřiště s tím, že dám čtvrtý gól nebo na něj alespoň přihraji.

Měl jste před utkáním s trenérem dohodu, na jak dlouhou dobu vás do utkání nasadí?
Ráno na rozcvičce jsem trenérovi řekl, že jsem na sto procent připravený nastoupit. Byl jsem rád, že mě vzal na lavičku a že jsem si mohl zahrát třicet minut.

Co podle vás týmu chybělo k tomu, aby se střelecky prosadil už dříve?
Měli jsme být více hladovější po gólu a pokusit se vypracovat si i více šancí. Olomouc ale podala výborný výkon, klobouk dolů před její hrou.

Výkon mužstva měl do ideálu daleko. Je pro vás o to cennější, že jste dokázali i přesto zápas zlomit, navíc v v jeho závěru?
Přesně tak. Když dáte gól už v desáté minutě, tak se vám hraje lépe. Když ale vyhrajete po takovém boji, tak to potěší. Ohromně si toho vážíme.

Ve čtvrtek vás čeká první duel play-off Evropské ligy. Zvládnete odehrát celý zápas?
Budu soudný, celých devadesát minut bych asi nezvládl. Dávám do toho co nejvíce, ale nemohu takto od stolu slíbit, že odehraji celé utkání.