Třiadvacetiletý fotbalista, který je v Plzni na roční hostování z Hradce Králové, nebyl na zápas nominován.
Důvod? Pilař podepsal v pátek v noci smlouvu na tři a půl roku s bundesligovým Wolfsburgem, který usiluje o jeho služby už delší dobu. O víkendu potom Viktorii vrátil návrh smlouvy, který mu západočeský klub předložil. A v neděli chyběl ve výpravě fotbalistů Plzně, která odcestovala na ligový duel do Příbrami.

„To, že nebyl Václav Pilař nominován na ligové utkání proti Příbrami, neznamená, že byl z kádru vyřazen. My s Vaškem nadále počítáme, je u nás na ročním hostování s opcí,“ ujistil včera generální manažer FC Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Vysvětlil i rozhodnutí klubu, proč nebyl Pilař k zápasu proti Příbrami nominován. „Bylo to proto, že věcí kolem jeho osoby v souvislosti s jeho zimním setrváním v Plzni bylo už tolik, že z pohledu mého i majitele klubu nebyl na zápas připraven,“ dodal generální manažer Viktorie.
Podle slov hráčova agenta Jiřího Stejskala vstoupí Pilařův kontrakt v platnost 1. ledna příštího roku. Plzeň však hráče nemusí uvolnit, protože až do konce sezony ve Viktorii hostuje. „Wolfsburg na Václava počká do 1. července, což je v dodatku smlouvy,“ uvedl Stejskal.

Podle Stejskala nabízel údajně Hradec Králové Plzni 15 milionů korun za jeho hostování ve Viktorii. „Plzeň se ale cítila ukřivděná, že Václav nepodepsal smlouvu s ní a nenominovala ho k zápasu s Příbramí,“ uvedl Stejskal.

Trenér Plzně Pavel Vrba hráče nenominoval po dohodě s vedením klubu. Viktorii zaskočilo, že Pilař podepsal smlouvu s týmem Wolfsburgu od 1. ledna. „Mrzí mne, jak Vašek situaci vyřešil. U nás je ale na hostování do konce sezony a já počítám s tím, že se v úterý zapojí do přípravy,“ sdělil Deníku trenér Vrba.

Porážku v Příbrami 1:2 ale nesvaloval na to, že Pilař včera nehrál. „To by byl nesmysl. Zápas jsme si prohráli sami svojí pasivitou v prvním poločase. Příbram byla bojovnější a šla za vítězstvím více než my. Vyhrála zaslouženě,“ dodal Vrba.