„Čeká nás nesmírně těžké utkání, ale rozhodně ho budeme chtít vyhrát,“ říká třiadvacetiletý fotbalista, jenž na západě Čech hostuje právě z Hradec Králové.

Dokonce se vyrojily spekulace, že by mohl na trávník vyběhnout. A to i přesto, že kluby mají ve smlouvě klauzuli, že proti Hradci Pilař nemůže hrát. „Bylo mi řečeno, že nenastoupím,“ potvrdil Pilař.

Řekněte, jak se Plzeň chystá na „votroky“?
Jelikož hrajeme v neděli, přípravě na utkání jsou věnovány hlavně pátek a sobota. Rozhodně však budeme chtít vyhrát, abychom ještě měli nějakou šanci se porvat o nejvyšší příčky.

Berete to tak, že případné zaváhání by vás už zřejmě připravilo o šance na obhajobu mistrovského titulu?
Asi ano. V případě ztráty by pro nás bylo první místo již nedostižné.

Hradec v minulém kole 3:0 zvítězil na Slovácku. Budí ve vás tento výsledek respekt?
Čeká nás nesmírně těžké utkání. Vím, že se Hradeckým předtím moc nedařilo, ale výhra venku je jistě povzbudila. Mají třicet bodů, mohou být v klidu a budou bojovat o prostředek tabulky. Očekávám, že proti nám budou hrát s chutí, ale snad uspějeme.

Kombinační hře Plzně by mohlo svědčit hřiště větších rozměrů. Souhlasíte?
Je to pravda. Mělo by nám to vyhovovat, soupeře bychom mohli uběhat. Hradec ale umí být doma silný, porazil Spartu a potrápil i další mužstva.

„Votroci“ se doma dokážou vytáhnout především proti silným týmům. Na nedělní utkání, které je „pod lízátky“ svátkem, se navíc chystá spousta fanoušků. Uvidí výborný fotbal?
Pevně věřím, že to bude co nejpohlednější fotbal, aby si ho lidé užili. Přál bych si, aby padlo hodně gólů. Sice jsem v Hradci doma, ale teď působím v Plzni, takže je to pro mě pocitově složité. Nicméně chci, vyhrála Plzeň. Stále ještě máme šanci na titul, budu spoluhráčům držet palce. Hradci budu fandit až zase v jiných zápasech (usměje se).

Přestože ve smlouvě mezi kluby je klauzule, že proti Hradci nesmíte nastoupit, spekuluje se o tom, že byste na trávník mohl vyběhnout. Jak to tedy bude?
Myslím, že nebudu hrát. Viktorka se pokoušela s Hradcem dohodnout, ale bylo mi řečeno, že nenastoupím.

Do konce Gambrinus ligy zbývá pět kol a blíží se mistrovství Evropy. Bude se v posledních zápasech rozhodovat i o následné nominaci?
Asi ano, i když si myslím, že se o tom rozhodovalo celou dobu. Někdo měl formu už dřív, jinému muže přijít déle. Do Eura je ještě docela dost času a může se stát cokoliv. Ale když se daří jednotlivci i týmu, tak to hráči pomůže.

V souvislosti s vaším postem v reprezentaci se začalo mluvit také o sparťanu Ladislavu Krejčím. Hodně to rozebírají především média. Vnímáte ho jako svého konkurenta?
Tyhle spekulace moc nečtu. Mám na ně svůj názor. Vím, že na Krejčího už padlo hodně chvály, ale snažím se soustředit především sám na sebe.