V neděli přitom chyběl v nominaci na zápas v Příbrami a spekulovalo se o tom, že byl vyřazený z kádru. Hradecký záložník se totiž dohodl na smlouvě v německém Wolfsburgu, přestože má do konce sezony platné hostování v Plzni.
„Václav Pilař se po pondělním volnu celého týmu v úterý spolu se spoluhráči sejde k tradičnímu tréninku,” tvrdí generální manažer klubu Adolf Šádek v prohlášení, které včera rozeslal médiím.

Společný trénink ale nikdo neuvidí. Podle informací Deníku bude příprava zatím pro veřejnost uzavřena.
Pilař se německému klubu upsal v noci na sobotu. Vedení Viktorie tvrdí, že se v pátek sešli v Hradci Králové představitelé obou klubů a dohodli se na společném postupu. Hráčův agent Jiří Stejskal se prý schůzky bez omluvy nezúčastnil. „Současné kroky agenta hráče vnímáme jako snahu dostat oba kluby pod tlak a umožnit mu postupovat mimo rámec dohod,“ říká majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík.

Aby Pilař mohl v zimě odejít, potřebuje souhlas Plzně. Hradec proto Západočechům nabízí polovinu přestupní částky.
„Domníváme se, že klub, ve kterém má hráč platné hostování, by měl být přizván k jednotlivým jednáním s cílem najít vhodné řešení především z hlediska fotbalové budoucnosti Václava Pilaře,” stojí v prohlášení Viktorie.