Na jeho konci bylo zasloužené vítězství Západočechů 3:1 a tři důležité body.

„Naběhl jsem si mezi stopery, dostal jsem dobrý centr a zpracoval jsem si míč. Viděl jsem, že Berkovec vyběhl z brány, měl jsem to na levou nohu a zkusil jsem gólmana přehodit. Padlo to tam," popsal vyrovnávací gól Viktorie Milan Petržela.

Zkušený třiatřicetiletý fotbalista, který ani s postupujícím věkem nic neztrácí na své rychlosti, znovu dokázal, že když má svůj den a daří se mu, dokáže být rozdílovým hráčem.

Po jeho brance Viktoria ještě více přimáčkla soupeře na jeho polovinu, její tlak byl až drtivý.

„Vyrovnávací gól nás nakopl, náš tlak byl čím dál větší. Měli jsme šance už v prvním poločase, ale trochu nás zmrazil gól Slavie. Do druhého poločasu už jsme ale vletěli, jak se má, a vypadalo to dobře," usmíval se Milan Petržela.

Plzeň dala svým výkonem vzpomenout na éru, kdy atraktivním a útočným fotbalem válcovala soupeře, který nevěděl, kam dříve skočit.

„Dalo by se to k tomu přirovnat, druhou půli to byla hra na jednu branku, Koza (brankář Kozáčik) neměl žádnou práci. Vyrovnávací gól nás posadil na koně, dopředu nás hnali i diváci. nakonec to dobře dopadlo," dodal spokojený Petržela.

Spokojenost po zápase neskrýval ani trenér Plzně Roman Pivarník. „Z nevinné akce jsme inkasovali, ale postupně jsme se zlepšovali. Cítil jsem, že jsme schopni bez hektiky zápas otočit. Bylo důležité naplno bodovat, musíme se držet s čelem tabulky," je si vědom trenér Roman Pivarník.

Trenér Uhrin prohrál s Viktorií a skončil

Trenér Dušan Uhrin se v neděli v roli kouče Slavie vrátil na stadion, kde před časem působil. Byl to ale jeho poslední zápas na střídačce pražského klubu, vedení Slavie ho po porážce v Plzni 1:3 odvolalo z funkce. Společně s Uhrinem byl odvolán i sportovní ředitel Josef Jinoch. Ředitel klubu Martin Krob vede jednání s kandidáty na uvolněné místo trenéra. Nejvíce se hovoří o šestačtyřicetiletém Radoslavu Látalovi a o šest mladším kouči Trenčína Martinu Ševelovi.