Zítra v Uherském Hradišti ale půjde veškerá nostalgie stranou (20.15, ČT Sport).

Záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela bude se svými spoluhráči bojovat v duelu proti ambicióznímu celku Slovácka o důležité tři body.

Moravané měli výborný vstup do soutěže, dokázali nastřílet čtyři góly Teplicím, a pražskou Duklou zdolali dokonce 5:1.

„Chytil se kanonýr Došek, Slovácku to tam padalo a naopak oni sami moc gólů nedostávali, měli dobrou defenzivu," vysvětluje si Milan Petržela úspěšné výsledky Slovácka v úvodu sezony.

Svěřenci trenéra Svatopluka Habance se několik kol drželi ve špičce tabulky, po osmém kole jim patřila dokonce třetí příčka za vedoucí Viktorií Plzeň a druhou pražskou Spartou.

V posledních třech kolech ale Slovácko získalo jediný bod a se ziskem patnácti bodů jim náleží v tabulce první ligy osmé místo.

„Vypadli jim někteří hráči a přestalo se jim tolik dařit. Předchozí úspěšné výsledky ale nejsou náhodné, Slovácko má dobré mužstvo," oceňuje kvality soupeře Petržela.

Plzeň jede podruhé za sebou na hřiště soupeře, rychlonohý středopolař v tom však nevýhodu nevidí.

„Změnu prostředí příliš nevnímáme. My chceme vyhrát každý zápas, ať je to doma nebo venku," zdůrazňuje.

Viktoria po nedávné komplikované cestě autobusem po dálnici D1 k zápasu první ligy do Brna tentokrát zvolila netradiční způsob přepravy. K utkání na Moravu odcestují hráči vlakem.

V historii klubu v samostatné české lize je to poprvé, ale pro Milana Petrželu to novinka není. Jednu zkušenost už má za sebou.

„Bylo to s národním mužstvem, když jsme jeli k zápasu z Prahy do Olomouce. Vlak mám rád, rozhodně je to příjemnější cestování než autobusem. Těším se na to," říká.

V Uherském Hradišti bude mít rodilý Moravan početnou skupinu fanoušků z řad nejbližších a kamarádů. „Když jsem chtěl po našem vedoucím mužstva Mírovi Jedličkovi třicet lístků, protočily se mu z toho počtu panenky," směje se Milan Petržela.