Předposledním kolem pokračoval fotbalový Memoriál Matěje Strejčka. Po posledních zápasech se již vykrystalizovala dvojice klubů, která může pomýšlet na celkový triumf v turnaji.

Petřín vyhrál i popáté v řadě, když v domácím prostředí porazil v dramatickém zápase Klatovy 4:3.

„Byl to zápas nahoru, dolů. Opravdu pěkné utkání, v němž jsme sice vedli již 3:1, ale Klatovy nakonec ještě vyrovnaly. Nakonec jsme ještě vstřelili ještě jednu branku. Myslím si, že jsme měli o něco více šancí a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil duel trenér Petřína Radek Vodrážka, kterého těší výkony jeho svěřenců.

„Opravdu jsem nečekal, že budeme bojovat o celkové vítězství. Klukům se daří a dobré výsledky jsou pro ně odměnou,“ říká kouč plzeňského celku.

Naplno bodovaly i Domažlice, které si poradily s Rokycany 3:0 a ztrácejí aktuálně tři body na první Petřín. Chodové mají však odehráno o zápas méně. Dohrávku s Mýtem sehrají v pondělí a v případě vítězství se dotáhnou na vedoucí Plzeňany.

„Říkám to pořád dokola, ale trápíme se v koncovce. Vytvořili jsme mnoho šancí, ale proměnili jsme jen tři. Jinak to ale bylo pěkné utkání. Rokycany nastoupily s hodně omlazeným týmem a rozhodně nezklamaly,“ řekl lodivod Domažlic Pavel Vaigl, který zkouší v sestavě různé varianty.

„Testujeme hráče, kteří by nás případně mohli posílit. Nyní například mladého Demetera nebo Krejčího,“ prozrazuje kouč Domažlic.

Střelecký apetit měli fotbalisté Přeštic, kteří si s chutí zastříleli proti Mýtu.

„Odehráli jsme povedené utkání. Od začátku jsme šli do zápasu naplno a měli dění na hřišti pod kontrolou. Dařilo se nám i v koncovce. Celkově jsme předvedli dobrý výkon,“ mohl být spokojený lodivod Přeštic Stanislav Purkart.

Ve zbylém zápase si poradila Viktoria U19 s Doubravkou poměrem 5:3.