Svěřenci trenéra Radka Vodrážky prohráli ve víkendovém duelu 7. kola v České Krumlově 1:4 a klesli na sestupové patnácté místo. Plzeňský kouč nemá pro výsledkový pokles formy svého týmu vysvětlení, přesto doufá v lepší zítřky.

„Sám nevím, čím to je. Na začátku sezony jsme byli v euforii a mysleli si, že pokud budeme pokračovat v dobrých výkonech, tak to tak nějak půjde. Ale teď je všechno jinak. Podle mě nás zlomila poslední minuta v domácím zápase s Dobříší, ve které jsme ztratily vyhraný zápas. Od té doby se nám výsledkově vůbec nedaří. Ne až tak herně, ale spíš výsledkově, i když víkendový výkon na jihu Čech byl opravdu žalostný,“ říká petřínský Radek Vodrážka.

Plzeňský kouč za velké mínus považuje také absenci zkušeného stopera Jaroslava Levého. „Jarda je náš klíčový obránce, ale po zápase v Hořovicích se zranil a teď nám opravdu moc chybí. Druhý týden jsme také bez kapitána Bednáře a pro další zápas nebude k dispozici ani Petr Bendl, který se nechal v Českém Krumlově po zakopnutí míče a druhé žluté kartě, vyloučit. My se s tím ale musíme nějak vypořádat a zabojovat, abychom nepříznivou sérii porážek ukončili,“ dodává trenér petřínského celku.

TŘI PROHRY A DOST! SUŠICE KONEČNĚ ZABRALA

Fotbalisté Sušice v 7. kole krajského přeboru na rozdíl od Petřína prolomili svou černou sérii tří porážek, ve kterých svěřenci trenéra Petra Janda navíc nevstřelili ani jeden gól. Sušice zvítězila v Žihli vysoko 4:0 a posunula se v tabulce se ziskem devíti bodů na průběžnou jedenáctou příčku.

„Vítězství v Žihli nám může psychicky pomoci. Předchozí zápasy jsme nehráli až tak špatně, ale nedávali jsme branky. Zahazovali jsme stoprocentní šance a to nás ve všech případech stálo body,“ ví sušický lodivod Petr Janda.

„Teď jsme to ale konečně prolomili a já věřím, že v dalším zápase doma proti Lubům na to navážeme,“ doufá trenér ex-divizního výběru z Pošumaví, který v létě na lavičce Sušice nahradil kouče Jana Staňka.