Po prvním poločase to přesto rozhodně nevypadalo na úspěch Plzeňanů. Malšané na hřišti dominovali a jen díky několika skvělým zákrokům Pflegera šel Petřín do kabin za stavu 0:2.

„Byli jsme jasně horší. Přirovnal bych to k zápasu Česko – Chorvatsko. Rozdíl dvou branek byl ještě milosrdný, kdyby to bylo více, asi bychom se už nezvedli," odhadoval trenér Petřína Radek Vodrážka, jenž poslal do druhé půle čtyři nové hráče, kteří rázem přinesli oživení hry.

„Zvedli jsme se, brzy vyrovnali a posledních patnáct minut to byla hotová báseň. Všechny naše šance jsme proměnili, navíc padly hezké góly," lebedil si kouč plzeňského celku, jehož mužstvo se přesto vrací zpět do krajského přeboru.

„Spadávají čtyři týmy z každé skupiny. Pravděpodobnost toho, že by se na nás dostala řada při odhlášení některého týmu, je proto malá," ví Vodrážka.

S divizí se loučil i trenér Klatov Milan Dejmek, jenž kývl na nabídku třetiligových Domažlic. „Bylo to pro mě těžké rozhodování. V Klatovech se mi dobře pracovalo a cítil jsem, že ještě zde mám rozdělanou práci. Nabídka trénovat ČFL byla ale lákavá a já na ni nakonec kývl," vysvětloval Milan Dejmek, jehož nástupcem na lavičce Klatov bude bývalý kouč juniorky Viktorie Plzeň Martin Lepeška.