Ani 17. kolo divizní skupiny A se neobešlo bez komplikací. Zima a sníh se znovu přihnaly na trávníky a několik zápasů muselo být odloženo na neurčito.

Zbylým dvěma mužstvům z Plzeňského kraje navíc pšenka zrovna nekvetla. Přeštice i Petřín schytaly současně u svých soupeřů šest branek a nadále musejí čekat na první příděl bodů po zimní přestávce.

M. Lázně – Petřín 6:3

Na poměrně malé umělce nebyla nouze o zajímavé momenty. Diváci viděli velké množství brankových příležitostí na obou stranách hřišti. V koncovce se ovšem dařilo více domácímu celku, kterého rapidně posunula za třemi body trefa na konci první půle. Zatímco Petřínští svoji šanci na srovnání zahodili, Kafka se na druhé straně nemýlil.

Ve zbytku zápasu už Mariánky svůj náskok nepustily. „Neřekl bych, že jsme byli horším týmem, ale fotbal se hraje na góly. Obě mužstva si vypracovala podobný počet šancí, bohužel nám se ale v zakončení tolik nedařilo. Už před zápasem jsem tušil, že bude padat hodně branek. Nemáme ale ani bod, takže jsme zklamaní,“ hodnotil zápas lodivod Petřína Radek Vodrážka.

Poločas: 4:2. Branky: 13. a 90+1. Holub, 18. a 85. Kravar, 34. Štěpán, 45. Kafka – 3. Lisý, 31. Zoubek, 55. Vinkler. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 1:0. Diváci: 150.

Petřín: Pfleger – Hejnal (86. Škarda), Papáček, Zoubek, Motl (72. Heller) – Vohrna, Lisý, Nademlejnský, Vinkler (82. Huml) – Vohrna, Peterka (57. Šulc). Trenér: Radek Vodrážka.

K. Vary – Přeštice 6:0

Od začátku zápasu bylo patrné, kdo bude udávat tempo duelu. Slavia potvrzovala roli favorita a bez váhání trestala každou přeštickou chybu. Novému trenérovi hostujícího týmu proto premiéra mezi divizní smetánkou poměrně zhořkla.

„Soupeř byl ve všem daleko lepší než my. Lépe se vyrovnal s hracími podmínkami a zaslouženě zvítězil. Hráli jsme s příliš velkým respektem a prakticky jsme Varům darovali čtyři góly,“ litoval kouč Přeštic Ivan Kovács, který ale ocenil gesto fair play domácího hráče, po jehož apelu sudí odvolal penaltu ve prospěch Karlových Varů.

Poločas: 4:0. Branky: 25., 51., a 70. Psohlavec, 9. a 57. Geňo, 62. Krlička. Rozhodčí: Baum. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Přeštice: Šampalík – Duchek, Lecjaks, Milota, Fiala (46. P. Bešta) – Zdeněk, Blahoudek, J. Bešta, Sýkora (46. Zelenka), Strejček – Kuhajda. Trenér: Ivan Kovács.

Ostatní výsledky 17. kola Divize A: Dobříš – Malše Roudné 1:2 (1:2, 2. Maryška – 20. Píša, 39. Maršík), Soběslav – Sedlčany 4:2 (1:1, 31. Mazouch, 58. Vaněk, 68. Hromada, 82. Dvořák – 24. Haas, 38. Kdolský), Březová – Český Krumlov 2:0 (1:0, 37. Kašpar, 71. Vaněček).

Odloženo: Hořovicko – Doubravka, Rakovník – Klatovy, Jankov – Aritma Praha.