Slavnostní otevření sportovního areálu, do kterého kromě hrací plochy s umělým povrchem patří také hřiště s přírodní trávou, se za přítomnosti zástupců ÚMO 2 a města uskutečnilo na začátku tohoto týdne.

„Jsme všichni moc šťastní, že se to podařilo a máme hřiště s umělým trávníkem. Je to splněný sen několika fotbalových generací,“ prohlásil Radek Vodrážka, organizační pracovník a trenér SK Petřín Plzeň.

V pondělí se tak korunovalo úspěchem více než tříleté intenzivní snažení klubu z plzeňských Slovan. „O dotace jsme žádali několikrát, vyšlo to až na popáté,“ říká Radek Vodrážka.

„Zásadní byla dotace z ministerstva, pomohly nám také ÚMO a město. I přes všechny dotace ale stále chyběly dva miliony korun. Obrátili jsme se proto na lidi kolem nás, hráče, kamarády, známé, rodiče dětí, které u nás hrají, s prosbou o pomoc,“ vypráví Vodrážka.

FC Viktoria Plzeň - AS Řím
Viktoria vyhrála nad semifinalistou Ligy mistrů. Postupový gól trefil Chorý

V klubu se zvedla obrovská vlna solidarity a sounáležitosti. A výsledek předčil všechna očekávání. „Počítali jsme s tím, že dáme dohromady nejvýše půl milionu korun a zbytek, jeden a půl milionu, si půjčíme a budeme ho splácet nebo že něco prodáme. Stala se fantastická věc – během měsíce a půl jsme shromáždili dva miliony sto tisíc korun a mohlo se začít stavět stavět. Myslím, že sbírka celý klub ještě více stmelila. Poděkování patří i obvodu a městu,“ zdůrazňuje Radek Vodrážka.

S výstavbou areálu se začalo letos 1. června. Klub ale tím po dobu stavby přišel o travnaté hřiště na bývalé Lokomotivě a sedmnáct týmů trénovalo po celé Plzni a okolí. „Kromě našeho hřiště na Petříně jsme trénovali a hráli, kde se dalo – na Letné, v Ledcích, v Bukovci, na Roudné, v Hradišti, na 20. ZŠ Brojova na Slovanech a na dalších místech. I když jsme kočovali, po sportovní stránce jsme to zvládli. Například naše U19 je třetí v České lize dorostu,“ vypráví.

Celková investice do areálu činí 27,5 milionu korun. „To, že můžeme využívat umělý trávník, je pro nás velká úleva. Travnatá plocha se musí přesít a bude k dispozici až v létě,“ dodává Vodrážka.

HC Škoda Plzeň - Skellefteå.
Hokejová Škoda si užívá triumf a těší se na souboje s Frölundou