Na páteční utkání kvalifikace o Euro 2020 byli nominováni stoper Jakub Brabec, pravý bek Radim Řezník, záložníci Jan Kopic s Lukášem Kalvachem a útočník Michael Krmenčík.

Když k tomu připočtete ještě plzeňského odchovance Vladimíra Daridu z bundesligové Herthy Berlín, je to úctyhodný počet, ale zdaleka ne rekordní. Třeba trenér Michal Bílek měl na Euru v Polsku 2012 ještě o jednoho viktoriána víc.

A když potom hrála reprezentace v Doosan Areně v listopadu 2014, povolal kouč Pavel Vrba také pět Plzeňáků. Jenže na hřiště se dostali jen dva, Procházka a Pilař jako střídající hráči.

Ani teď se nedá čekat převaha viktoriánů v základní sestavě, možná jeden dva…

Největší šanci má zřejmě stoper Jakub Brabec, který už minule v Černé Hoře střídal nevýrazného Suchého, který je teď navíc zraněný. Stejně jako Kalas a vypadl i slávistický Hovorka, takže sázka na ověřenou obranu sešívaných je ohrožena.

A to je naopak šance pro Brabce, který si v Podgorici nevedl špatně i v české lize podává stabilní výkony.

„Mám radost z každého startu, z každé nominace. Být v nároďáku je pro mě nejvíc, jsem rád, že můžu v týmu být. Ale cesta tam vede jenom přes dobré výkony v dresu Viktorky,“ vyznal se nedávno v rozhovoru pro Deník. Promění teď nominaci v šanci na hřišti a postaví se hvězdám Anglie?

I Krmenčík a Kopic se v Černé Hoře dostali na hřiště v průběhu zápasu, a tak doufají, že by mohli i teď. Naopak u 23letého Lukáše Kalvacha i zkušeného Radima Řezníka by byl start v pátečním zápase překvapením.

Fotbalisté Staňkova (v pruhovaném), posledním tým krajského přeboru, si zahrají proti plzeňské Viktorii.
Plzeň se představí v rámci akce Kopeme za fotbal ve Staňkově