Chrást hrál v Přešticích nerozhodně 1:1 a na pokutové kopy zvítězil 7:6.

Po bezbrankovém poločase šli domácí do vedení krásnou trefou Vacíka a za favorita srovnával po rohu hlavou David Král. „Vzal to na sebe jako správný kapitán. Penalty potom proměnili Křen, Sadílek, Chvojan, Komárek, Vágner, David Král a Šimr. Výsledek bereme,“ říkal po utkání spokojený chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Chrást usiluje o návrat na první příčku, ale potýká se s marodkou. „Dlouhodobě jsou mimo hru Ondra Král, Hulina, Bulín, teď nebyli k dispozici ani Stružka s Eliášem a nejlepší střelec Roubal dostal za vyloučení třízápasový trest. Posledních patnáct minut tak musel hrát i trenér Robert Vágner,“ vypočítal potíže chrástecký šéf.

„Mohli jsme nakonec vyhrát, ale i prohrát. Těžké zápasy máme za sebou a dva body z Přeštic jsou pro nás vlastně výhrou,“ uvažoval Luděk Vokoun.

Získaný bod berou i Přeštice, ačkoliv v penaltovém rozstřelu pak neuspěly. Z bílého puntíku mířili přesně Mrázek, Jakub Bešta, Turek, Uzlík, Šamberger, Pavel Bešta a sedmou penaltu neproměnil Benedikt. „Hrál se parádní fotbal s řadou šancí na obou stranách. My jsme předvedli asi zatím nejlepší výkon,“ uvedl přeštický trenér Luděk Šilhánek.

Stále se však nemůže smířit s verdiktem disciplinární komise, která ocenila jeho chování v předchozím duelu na půdě Horažďovic pokutou 1500 korun. Přeštičtí utkání prohráli 0:3, když všechny tři góly inkasovali v posledních osmnácti minutách. Navíc jim sudí vyloučil dva hráče.

„Po zápase jsem rozhodčím něco řekl, ale nic sprostého. Jen jsem vyjádřil podiv nad děním ve druhé půli. Jakub Bešta dostal červenou. Potom sudí neuznali regulérní gól Šambergra pro údajný ofsajd a naopak my jsme z ofsajdu inkasovali. Za stavu 0:1 byl v šanci faulován Uzlík, nic se však nedělo. Naopak sám dostal za protesty žlutou a pak červenou. Hrůza,“ děsil se i po týdnu kouč Přeštic.