Všeobecně se předpokládá, že na hrotu útoku izraelského celku se objeví český forvard Tomáš Pekhart, který prožívá vydařený start do sezony. „Pekhart je silový útočník, dobrý ve vápně, na to si musíme dát pozor. Hodně na něj hrají, je nepříjemný. Nesmíme mu dát prostor,“ říká plzeňský obránce Lukáš Hejda.

„Hapoel má velice silné mužstvo, ale my jsme doma a chceme potěšit fanoušky výhrou,“ říká Hejda, podle kterého není komplikací, že obrana, v níž se jistě neobjeví zranění Roman Hubník s Davidem Limberským, nastoupí opět v odlišné podobě. „Budou sice chybět, ale my jsme vzadu sehraní, není pro nás problém hrát v jiném složení,“ dodává. K dispozici naopak bude po delší době Jan Kovařík.

Ilustrační foto
Mohutný finiš Talentu na body nestačil

Trenér Viktorie Pavel Vrba zatím odmítá zveřejnit, kdo nahradí indisponovaného Davida Limberského na kraji obrany. Favoritem na tuto pozici je Milan Havel. „Nechte se překvapit, kdo na levém beku nastoupí,“ tají Vrba. Podle plzeňského kouče čeká diváky v Doosan Areně velké představení. „Myslím, že to bude ofenzivní z obou stran. Beer Ševa je útočné mužstvo, snaží se hodně kombinovat. Hrají fotbal, který se lidem líbí.“

V uplynulé sezoně se Hapoel utkal v základní skupině Evropské ligy mimo jiné s pražskou Spartou, které dvakrát podlehl. Vrba se však na tyto duely neohlíží. „Hledal jsem spíše recept ze zápasu, který odehráli proti Luganu. Beer Ševa hraje v posledních letech evropské poháry pravidelně, je to zkušený tým,“ uzavírá kouč plzeňských fotbalistů.