„Je to tak, za tu dobu jsem byl bez trénování jen půl roku,“ přitakává Petr Kural, trenér fotbalistů TJ Plzeň-Černice.

Může tak člověku, který se trénování věnuje více než čtvrt století, fotbal v době pauzy vynucené koronavirem chybět?

„Víte, abych se přiznal, já si přestávku docela užívám. A nevadí mi, že si po těch dlouhých letech mohu od fotbalu na nějaký čas odpočinout,“ říká na rovinu Petr Kural.

„Najednou mám více času na věci, které jsem kvůli fotbalu nestíhal, například doma leccos opravím, prostě se snažím splácet dluhy rodině. A také poznávám, co je to volný víkend,“ pochvaluje si bývalý kouč Petřína, který v Černicích kroutí už pátou sezonu.

Jeho týmu patří po odehraných osmi kolech krajského přeboru osmé místo se čtrnácti body.

Asistent trenéra Marek Bakoš dohlíží na svoje svěřence.
Bakoš dával góly za Plzeň i Liberec. Teď chce vyhrát jako asistent kouče

Skóre 11:10 hovoří jasně – Černice jsou po Nýrsku druhým nejhorším střílejícím mužstvem, s pouhými deseti inkasovanými góly jsou naopak mezi celky s nejlepší obranou, patří jim spolu s Vejprnicemi třetí až čtvrté místo.

Nejvíce si trenér Kural cení remízy 1:1 a bodu navíc po penaltovém rozstřelu v prvním kole v Chotíkově a také výhry 3:0 nad Zručí. Mrzí ho naopak porážka 0:3 ve Lhotě.

„Domácí na úzkém a rozbahněném hřišti utkání zvládli lépe než my. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Byl to náš nejhorší výkon na podzim,“ míní.

„Obranu máme stabilizovanou, opíráme se o kvalitní výkony brankáře Bouzka i celé obrany. V útoku jsme si ale oproti minulé sezoně pohoršili, nezvládáme zakončení. To je naše slabina a na tom musíme zapracovat. Jenom nevím kdy,“ naráží trenér Kural na současnou situaci, kdy nikdo neví, kdy se fotbalové soutěže v kraji znovu rozběhnou.

„Nejhorší je ta nejistota,“ konstatuje.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VERVA LITVÍNOV 5:3
Hokej podpořil kapku naděje. Výhru zařídil Gulaš

S mužstvem je v kontaktu. „Píšeme si, ale klukům zatím žádné úkoly nedávám. Věřím, že na sobě pracují a o fyzičku se starají,“ doufá zkušený kouč, který si nemyslí, že by soutěž v dohledné době pokračovala. „Jsem realista. Vzhledem k současné epidemické situaci budeme rádi, když se začne hrát v dubnu, nebo na začátku května,“ domnívá se černický kouč.

Podle něj by bylo optimální, kdyby se podařilo dohrát polovinu soutěže a tabulka by určila postupující a sestupující mužstva.

„Dodnes jsem nepochopil, že po minulé sezoně nikdo nepostupoval a nikdo nesestupoval. Nechápu, jak se mohou hrát soutěže druhou sezonu po sobě v nezměněném složení. Můj názor je, že to byla lenost fotbalového svazu, který soutěž neuzavřel a nerozlosoval další ročník,“ vadí Petru Kuralovi.