Vítězná série pokračuje. Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve šlágru
11. kola první ligy pražskou Spartu 1:0. Západočeši porazili v lize svého největšího rivala už popáté v řadě.

Jediný gól zápasu vstřelil v šestadvacáté minutě útočník Michael Krmenčík, kterému se proti Spartě daří. Letos na jaře přispěl na Letné dvěma góly k vysoké výhře 3:0.

V tabulce patří Viktorii druhá příčka, bodově se dotáhla na první Mladou Boleslav.

Viktoria nastoupila s uzdraveným kapitánem Hubníkem a na hrotu útoku s jediným forvardem Michaelem Krmenčíkem. Do první šance zápasu se dostala v 11. minutě Sparta, když Kadlec převzal přihrávku od Lafaty, postupoval z levé strany na Kozáčika, ale plzeňský gólman jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil na roh.

První žlutou kartu utkání vytáhl rozhodčí Hrubeš na sparťanského záložníka Marečka, který ostrým šlapákem zastavil Hromadu. Plzeň se tlačila dopředu, obranu Sparty zlobil hlavně důrazný Krmenčík. Několik nebezpečných závarů ale defenziva Pražanů ustála.

Viktoria si na svoji úvodní velkou šanci počkala do 23. minuty, když Hromada našel v šestnáctce v ideální pozici Zemana. Levonohý plzeňský záložník ale pravačkou promáchl.

Horko bylo vzápětí i před domácí brankou. Lafata sklepl na hranici šestnáctky míč Dočkalovi, jeho technickou střelu ale vyrazil
u tyče Kozáčik.

Ve 26. minutě udeřila Viktoria. Hubník poslal centr před branku, kde se po míči natahovali hostující stoper Holek a domácí forvard Krmenčík. Úspěšnější byl plzeňský útočník, který posunul míč ve skluzu za záda bezmocného brankáře Koubka. Vyprodaná Doosan Arena (11651 diváků) vybuchla nadšením – 1:0.

V úvodu druhé půle mohla Sparta vyrovnat. Hejda chyboval při odkopu, míče se zmocnil Lafata, který si všiml, že Kozáčik je daleko od branky a poslal míč padáčkem na plzeňskou branku. Kozáčik se ale stačil vrátit a balon směřující pod břevno vyrazil.

V 57. minutě sestřelil hostující Mareček, který už měl žlutou kartu, plzeňského Zemana. Sudí Hrubeš ale odvahu vytáhnout druhou žlutou kartu nenašel a Marečka nevyloučil.

V 73. minutě byla Viktoria blízko druhého gólu. Obrana Sparty odvrátila přímý kop Zemana jen k Hrošovskému, který minul branku jen o centimetry. Plzeňané měli ve středu pole navrch, hosté je zastavovali ostrými zákroky, za něž vyfasovali žluté karty Mazuch i Costa.

Viktoria si zkušeně pohlídala jednobrankové vedení a radovala se ze zasloužené výhry.

Hlasy po utkání

Roman Pivarník (trenér Plzně): "Celý klub se na tento zápas těšil. Na přípravu jsme měli jen dva dny, ale potřebovali jsme přijít s překvapivým tahem. Změnili jsme rozestavení, abychom byli silnější na míči ve středu hřiště. Tím jsme si hodně pomohli. Ovládli jsme střed pole při kombinaci i odražených míčích. Krmenčík hrál na hrotu výborně a dobře jsme ho doplňovali z druhé linie. Včera jsme si to s hráči rozebrali na tabuli a vyzkoušeli na tréninku. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Zápas byl z naší strany dobře zvládnutý po herní i taktické stránce. Mužstvo si na Spartu věřilo, což se ukázalo na konci, kdy jsme to velmi dobře zvládli a eliminovali jsme soupeře. Důležité bylo, že mohl nastoupit Roman Hubník, který je pro náš styl hry nepostradatelný. Radost je, ale také víme, že nemůžeme slavit a užít si to. Jen do půlnoci a v hlavách. S hráči jdeme na hotel a budeme se připravovat na středeční pohárový zápas v Opavě."

David Holoubek (trenér Sparty): "Chyběl nám větší důraz v pokutovém území a lepší řešení standardních situací, obranných i útočných. První porážka přišla v nejméně vhodnou chvíli, Plzeň nám odskočila, ale ještě necítím, že to je ztráta, která by se nedala dohnat. Podle mě to byl remízový zápas, ale Plzeň tohle umí zvládat a proti nám opakovaně. Co se dělo kolem Costy, jde za mnou. Bylo to ode mě špatné střídání. Vycházel jsem z toho, že budou standardky, proto jsme tam chtěl mít Costu a také jsme chtěl vysunutím Michala Kadlece zkvalitnit levou stranu. Dopadlo to tak, že Costovy fauly hru rozkouskovaly a do tlaku jsme se nedostali. Určitě s ním promluvím, rozeberu to s ním na videu. Je to bojovník, válečník, chtěl s tím něco udělat. Hůl nad ním lámat nebudu."