„Co jsme naplánovali, to jsme včetně přátelských zápasů odtrénovali. V nich jsme předváděli dobrou hru, ale trápili jsme se v koncovce, zároveň jsme dostávali laciné góly. Věříme ale, že jsme dobře připraveni na jarní část sezony. Sami jsme zvědaví na to, jak se nám bude dařit v mistrovských utkáních," těší se Josef Parlásek na ostrý start.

V posledním přípravném duelu remizoval rezervní tým Viktorie s béčkem Teplic 3:3. Předtím prohrál s druholigovou Chrudimí 1:4. Vítězství zaznamenali Západočeši naopak proti Písku a Klatovům. Remízou skončilo měření sil s Fürthem II a Zápy.

Během zimy opustila Viktorii trojice hráčů. Za druholigovou výzvou se vydali Adam Vrba do Karviné, Alexandr Sojka s Adamem Kronusem do Táborska.

„Jsme rádi, že kluci odešli do vyšších soutěžích a posunuli se tak ve svých kariérách. Tým jsme doplnili z vlastních zdrojů z dorostu. Připravují se s námi hráči z ročníku 2005, kteří ještě mohou prakticky rok a půl hrát dorostenecké kategorie. Opět jsme to tak omladili," přiznává plzeňský kormidelník, který si je vědom, že jeho mančaft nebude tak silný jako na podzim.

„Asi budeme o trochu slabší než na podzim. Noví hráči mají ale zajímavou perspektivu, budou však potřebovat nějaký čas, aby se adaptovali a nabrali potřebné zkušenosti," vysvětluje Parlásek.

Stejně jako na podzim by se nicméně měli v rezervním celku objevovat hráči, kteří nebudou dostávat v prvním A týmu takový prostor.

„Nejde to úplně plánovat. Záleží také, jak moc se nám budou zápasy krýt. Dá se ale předpokládat, že budou za béčko nastupovat občas kluci z áčka," říká devětatřicetiletý kouč.

Cíle béčka Plzně zůstávají nadále stejné. „Chceme vyhrát každý zápas a posouvat naše hráče, aby si zase někdo z nich v létě řekl o angažmá ve vyšší soutěži. Zároveň chceme být k dispozici pro áčko, když bude potřeba, aby se některý z hráčů rozehrál a měl zápasové vytížení," dodal Josef Parlásek.