„V Rozvadově jsme zahráli velmi dobře. Dali jsme tyč, zahodili asi pět šancí a za stavu 1:0 pro nás se soupeř doslova třásl. V závěru jsme však nešťastně dvakrát inkasovali a bylo po všem,“ vrátil se ještě k barážové odvetě kouč Josef Aubrecht.

První barážový duel však Manětín nezvládl, prohrál doma 0:3 a prakticky bylo rozhodnuto už před odvetou. „Právě v tom prvním utkání se potvrdilo, co dokáže s hráči udělat psychika. Po prvním gólu to mladí hráči nezvládli,“ míní manětínský kouč.

Před uplynulou sezonou udělali v Manětíně doslova revoluci. „Definitivně odešli Pražáci a začalo se stavět na mladých hráčích. Řada jich však byla jenom na hostování, přesto jsme neměli špatné mužstvo, tým měl kvalitu, ale nepovedená baráž všechno najednou rázně zhatila. Hostování stálo peníze a je to všechno vniveč,“ tvrdí hodně zklamaně Josef Aubrecht.

Sám chce v Manětíně zůstat i po sestupu do 1. A třídy, ale musí mít hráče. „Kmenových zůstalo v Manětíně šest hráčů a ostatní hostovali. Divizní kluby a celky z přeboru se teď točí kolem Straky a Havránka. Zkušeného Boltíka zřejmě uvolníme do Stříbra, protože bydlí v Úlicích a zájem je i o další hráče,“ vypočítává Aubrecht případné ztráty.

Přesto vidí řešení v opětovném doplnění kádru. „Manětín nemá dorost ani žáky a to se právě v této situaci, kdy hráči odcházejí jinam, projevuje. Já mám však seznam asi patnácti fotbalistů, které bychom mohli získat a hrát potom s nimi i 1. A třídu úspěšně,“ slibuje trenér.

Sám věří, že vytrvá. „Je to složité břemeno, ale utíkat nemíním a se situací se chci porvat,“ říká rozhodně Josef Aubrecht.