Historicky první ligové vítězství získala před návštěvou sedmi stovek diváků domažlická Jiskra, která porazila Ovčáry vysoko 5:2.

Hosté sice začali jako z partesu, měli i šance, ale po dvanácti minutách hry se poprvé radovali domácí po přesné střele Mužíka z voleje.

Potom to bylo jako na houpačce, Ovčáry srovnaly, Jiskra šla opět do vedení, hosté znovu vyrovnali na 2:2 a v závěru poločasu v sólu obešel Kovařík i brankáře a zavěsil třetí gól.

„První poločas byly Ovčáry fotbalovější, byla vidět zkušenost tří bývalých ligových hráčů. Nám se ale podařilo vstřelit tři góly,“ viděl první dějství domažlický trenér Zdeněk Michálek.

Po změně stran přidal Kovařík další gól a zaslouženou výhru završil pátou brankou střídající Leitl. „Druhá půle nám vyšla především po taktické stránce. Hosté museli hrát do plných a nám vycházely brejky. Kromě dvou vstřelených gólů jsme měli další tři vyložené šance. Vítězství je výborné, nesmíme ho ale přeceňovat a zůstat na zemi,“ tvrdí domažlický kouč.

Ve čtvrtek 1. září bude pro jeho svěřence a všechy fanoušky v Domažlicích a širokém okolí velký svátek. K utkání druhého kola Ondrášovka Cupu přijede slavná pražská Sparta. „Pro nás všechny je to významný den a chceme si ho s fanoušky užít. Chceme podat co nejlepší výkon a soupeře potrápit,“ slibuje Zdeněk Michálek.

Rezerva plzeňské Viktorie sehrála v Praze s Vltavínem střetnutí rozdílných poločasů. V prvním inkasovala už po osmi minutách hry. „Soupeř na nás od začátku vletěl, my jsme byli naopak příliš zatažení, nechávali jsme Vltavínu hodně prostoru a hráli pasivně,“ viděl nevydařenou první část hry jeden z dvojice plzeňských trenérů Martin Lepeška.

Po změně stran se však karta otočila. Mladíci z Viktorie získali převahu, Krmenčík po individuální akci vyrovnal a hosté nakonec měli blízko k vítěznému gólu. Na ten sice nedosáhli, ale konečná remíza 1:1 není rozhodně neúspěchem. „Druhý poločas patřil jednoznačně nám. Míč jsme měli pod kontrolou a vytvořili si šance. S výsledkem můžeme být spokojeni, i když jsme ve druhé půli měli blíže k bodům my,“ chválil mužstvo trenér.

Ocenil i výkony jednotlivců. „Bylo tam na naší straně opět několik výborných individuálních výkonů. Především bych chtěl vyzdvihnout hru Davida Kůžela,“ konstatoval Martin Lepeška. V příštím kole dojde k velkému derby zástupců regionu v ČFL mezi rezervou Viktorie a domažlickou Jiskrou. Utkání se hraje v Luční ulici tradičně v neděli dopoledne v 10.15 hod.

Přitažlivost tohoto souboje je i v tom, že dres Domažlic obléká několik hráčů, kteří prošli Viktorií, a stejně tak i trenéři Zdeněk Michálek s asistentem Zdeňkem Bečkou zanechali ve Viktorii nesmazatelnou stopu.