Svěřenci kouče Lubomíra Vašici přivítají na svém trávníku půlmistra z Kolovče a budou se snažit přibrzdit rozjetého soupeře.

Koloveč ovládla podzimní část krajského přeboru se čtyřbodovým náskokem před Horažďovicemi, třetí Klatovy zaostávají o šest bodů.

Na podzim soupeře rozsoudily až pokutové kopy, ale tentokrát čeká dravou partu z Klatov soupeř, kterému během zimní přípravy rozhodně nechyběl střelecký apetit.

Posuďte sami: juniorka Viktorie a Doubravka inkasovaly s lídrem krajského přeboru čtyřikrát, v exhibici se proměnily také duely s Horní Břízou nebo Sušicí. Kolovečská letka Šperl Došek je ve formě, klatovská defenziva se musí mít na pozoru.

„Věřím, že se bude hrát pohledný fotbal nahoru dolů, jako se hrál na podzim na půdě soupeře," přeje si kouč Lubomír Vašica.

Jeho družina má za sebou ostrou přípravu, během které změřila síly s kvalitními soupeři. A zisk skalpu juniorky Sparty Praha je bezesporu cenný úspěch.

„Přípravu jsme směřovali k zápasu s Kolovčí, který je moc důležitý. Tomu jsme přizpůsobili i přípravné zápasy, které měly otestovat naši připravenost," říká trenér.

Třetí celek soutěže prožil úspěšný leden.

„S ním jsem spokojený, kluci předváděli přesně ten fotbal, který od nich očekávám," pochválil svěřence Vašica a dodal: „V únoru se nám přestaly vyhýbat zranění a nemoci, mužstvo hrálo ve výrazně kombinované sestavě."

Nájezdu lídra soutěže by však měli Klatovští odolávat téměř kompletní.

„Chybět bude jen Tomáš Matějka, který je dlouhodobě zraněn a chystá se na operaci," prozrazuje trenér třetího celku krajského přeboru.

Pohlednou bitvu slibuje také duel v Horažďovicích, kam zavítají Příkosice. A svěřenci kouče Michala Čadka rozhodně hodlají protáhnout famózní sérii výher před domácími fanoušky.

„Věřím, že sobotní zápas doma zvládneme a prodloužíme šňůru neporazitelnosti," vyhlašuje trenér Čadek.

Druhý celek soutěže se konečně představí svým divákům. „V Horažďovicích jsou těžké podmínky, trávník není příliš kvalitní. Během zimy jsme za přípravou najezdili mnoho kilometrů , takže se těším, že si opět zahrajeme doma," říká kouč.

Pozornosti kouče rozhodně neuniká duel v Klatovech.

„Podle papírových předpokladů jsou favoritem fotbalisté Kolovče, kteří disponují nejkvalitnějším kádrem v soutěži. Ale myslím, že Klatovy neodejdou poraženy," prorokuje Michal Čadek.

Celky z opačného pólu tabulky hrají doma – nováček z Lubů chce potvrdit formu ze závěru podzimu v duelu s nevyzpytatelným Rapidem, Horšovský Týn vyzve Stod.

Program 16. kola krajského přeboru, sobota 9. března: Klatovy – Koloveč, Horní Bříza – Chotíkov, Sušice – Domažlice B (zápas se hraje na umělém trávníku), Horšovský Týn – Stod, Horažďovice – Příkosice. Neděle 10. března: VD Luby – Rapid Plzeň, Vejprnice – Dynamo ZČE, Holýšov – Přeštice.

Všechna utkání 16. kola začínají ve 14. 30 hodin.