Svěřenci trenéra Jaromíra Myslivečka ale tlaku domácího týmu odolali a sami protivníkovi uštědřili řádnou lekci z produktivity. Vítězství 6:3 tak posunulo plzeňský výběr do popředí, konkrétně na pátou příčku se ztrátou jednoho bodu na druhý celek Rokycan.

„Po porážce od Tachova jsme tohle vítězství potřebovali jako sůl. Dle mého názoru má Tachov tým, který převyšuje ty ostatní o jednu až dvě třídy. Nicméně dostat šest gólů bychom neměli. I proto jsem rád, že jsme utkání v Rozvadově zvládli a dali zapomenout na nepovedený minulý týden,“ libuje si zkušený trenér Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

„Vítězství se ale nerodilo lehce. Klíčové bylo vyrovnání těsně před koncem prvního poločasu. Dali jsme vlastně gól a rozhodčí hned písknul konec,“ ohlíží se za přestřelkou plzeňský kouč.

Čtyřmi góly se na důležitém vítězství podílel útočník Vladimír Žák, který má na pohraniční celek, jež v létě opustilo několik opor včetně kanonýra Lukáše Čížka, spadeno. Devětadvacetiletý šutér byl totiž jednou z klíčových postav i při loňské rozvadovské loupeži (4:0). A bilance? Dva zápasy, pět přesných tref.

„Vláďa je kvalitní útočník a když má den, je těžké ho bránit. Odvede spoustu černé práce, dokáže udržet míč a také je velmi gólový,“ chválí svého svěřence Mysliveček.

A jak je ikona na lavičce klubu z Lopatárny spokojena z úvodních kol sezony? „Měli jsme katastrofální přípravu, takže osm získaných bodů je tak trošku překvapení. Musím přiznat, že jsem to nečekal. Zvlášť, když jsme v prvních čtyřech kolech měli Sušici i Tachov,“ zdůrazňuje trenér Rapidu.

„Ale jsem rád, že to takhle vyšlo. I to, že dva ze tří papírově nejtěžších soupeřů už máme za sebou. Tedy v době, kdy se body ještě tolik nepočítají,“ dodává závěrem kouč Jaromír Mysliveček.

Ve 4. kole nejvyššího přeboru Plzeňského kraje se dařilo také ex-divizním Rokycanům, které smetly nováčka ze Žihle hladce 8:0.

„Sezonu jsme začali dobře dvěma výhrami, které přišly po našem dobrém výkonu. Minulé kolo ve Vejprnicích jsme ale propadli a dokázali si, že každý zápas v krajském přeboru je jiný a favorit nemá předem nic jistého,“ říká rokycanský lodivod Robert Vágner.

„S výhrou proti Žihli jsem samozřejmě velmi spokojený. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a nakonec jsme slavili vysokou výhru. Teď nás čekají dva venkovní duely a náš cíl je získat šest bodů,“ uzavírá Vágner.