Třetiligová rezerva českého mistra přes zimu omladila, z kádru odešli do druholigových klubů tři hráči.

Patrik Hrošovský bude zkoušet štěstí v Baníku Sokolov spolu s útočníkem širšího kádru prvoligového A týmu Michaelem Krmenčíkem, do přípravy ve Znojmě se zapojili útočník Dominik Mandula a záložník Jan Mudra.

„Myslím si, že jsou dobře připraveni, a moc bych jim přál, aby ve druholigových klubech uspěli,“ uvedl na adresu svých svěřenců trenér juniorky Jiří Skála.

Třetiligový kádr naopak doplnila čtveřice fotbalistů staršího dorostu Viktorie. „Trénují s námi obránce Michal Vaňous, záložníci Ondřej Šípek a Matěj Kyndl a útočník Michal Lukeš,“ upřesnil trenér Skála.

Výhodu talentovaných mladíků z dorostu je, že do třetí nejvyšší soutěže nahlédli v dresu juniorky Viktorie již vloni na podzim.

Hráči mají část nejtěžšího období zimní přípravy za sebou, o dovolené plnili individuální běžeckou přípravu. „V hlavní části přípravného období, které absolvujeme v domácích podmínkách v areálu v Luční ulici, se zaměříme spíše na herní formu. Tréninky by tak měly být zaměřeny především na práci s míčem,“ říká kouč Jiří Skála, kterému bude i nadále pomáhat jeho kolega Martin Lepeška.

Zimní dřinu si juniorka Viktorie zpestří tradičním soustředěním v Žinkovech u Nepomuku, kam odcestuje v pondělí 16. ledna. Po návratu ze soustředění sehraje 21. ledna rezerva Viktorie přípravné utkání s třetiligovou Jiskrou Domažlice.

K prvnímu přípravnému duelu letošního roku ale svěřenci trenérů Skály a Lepešky nastoupí už dnes. Na umělém trávníku v areálu v Luční ulici nastoupí od 13.00 hodin proti diviznímu Slavoji Koloveč. O týden později se Plzeňané utkají s dalším divizním celkem FC Rokycany.

Do jarní části sezony vstoupí v tabulce České fotbalové ligy třinácté béčko Viktorie Plzeň v neděli 11. března doma s Kladnem.

„Chceme i nadále předvádět ofenzivní a pro diváky atraktivní fotbal,“ slíbil fanouškům kouč Jiří Skála.