Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč, kerý se stal nejdražší posilou v historii Vikingu, je s první sezonou v Norsku spokojen. V šestadvaceti zápasech chyběl v jediném duelu pro trest za žluté karty. Třiadvacetkrát nastoupil v základní sestavě, ve dvou dalších střídal. Se šesti góly byl nejlepším střelcem mužstva.

Jediné, co mu kalí radost z premiérové sezony, je až šesté místo v lize. „Klub před sezonou udržel všechny své hvězdy a naopak mužstvo se ještě posílilo. Média nás pasovala na horkého kandidáta na titul, proto je konečné šesté místo pro všechny v klubu i fanoušky zklamáním,“ říká Martin Fillo.

Proč podle vás Viking nenaplnil předsezonní ambice?
Měli jsme dobrý začátek a až na poslední zápas i závěr sezony, nevydařila se nám naopak prostřední část soutěže. V ní nám pro zranění chybělo několik opor a to se na výsledcích projevilo. Před posledním kolem nám stačilo vyhrát na hřišti jedenáctého celku tabulky Strömsgodsetu a mohli jsme skončit třetí. To v případě, že by náš největší konkurent v boji o třetí místo prohrál, jinak bychom byli čtvrtí a to by znamenalo účast v Poháru UEFA. Jenže my jsme v posledním zápase prohráli 2:3 a bylo po nadějích.

Vy ale můžete být se sezonou spokojen. Patřil jste do základní sestavy a stal jste se nejlepším střelcem týmu. Co vám na konci sezony řekl německý trenér Stavangeru Uwe Rössler?
Řekl mi, že jsem ve své první sezoně v zahraničí odvedl dobrou práci a že je se mnou spokojen. Sdělil mi, že se mu líbí, jak pracuji při tréninku, že si hledím sám sebe, ničím se nerozptyluji a soustředím se jen na fotbal.

Začátek angažmá v Norsku ale nebyl pro vás jednoduchý. Co bylo nejtěžší?
Přišel jsem do úplně neznámého prostředí a nějaký čas mně trvalo, než jsem se rozkoukal, přizpůsobil se a zvykl si na život v cizí zemi. Hendikepem byla zpočátku také jazyková bariéra.

Celý rozhovor si můžete přečíst v sobotu v Plzeňském deníku.