Spěchali z práce, brali si dovolenou, odvolávali důležité schůzky. I když důležité – pro fanoušky plzeňské Viktorie ve stedu nebylo nic zásadnějšího než vidět zápas s Kodaní. „Teď není nic podstatnějšího než jet na tenhle zápas. Beru to téměř jako morální povinnost,“ popisoval před odjezdem Radek Sutnar.

Tisíce šťastlivců se vydaly přímo do pražského Edenu, další obsadila náměstí Republiky s velkoplošnou obrazovkou. K prasknutí se naplnily sportbary a restaurace po celém městě, v domácnostech byl nejžádanějším kanálem ČT4.

Deník byl na několika místech najednou a podává svědectví o tom, jak se zrychloval tep před úvodním hvizdem zápasu století.

14:00 hodin– Po městě se trousí první skupinky lidí ve viktoriánských dresech. „Dáme nějaké pivko a pak půjdeme rovnou na autobus,“ říká se smíchem fanoušek Martin. Před stadionem ve Štruncových sadech se ve stánku s občerstvením připravují na předpokládaný nápor fandů. Ti budou za několik hodin odjíždět z nedalekého parkoviště na Rychtářce. Za chvíli už se kolem začíná linout vůně klobás, která láká první zákazníky.

16:15 hodin – Turisté fotí katedrálu, lidé hledají osvěžení u kašny nebo s kornouty zmrzliny v ruce, trhovci nabízejí květiny, halušky nebo perníková srdce. Blížící se fotbalový zápas se už však ohlašuje i v centru Plzně. Na východní straně náměstí je připravena projekce, ale zatím bez fanoušků a plzeňských hráčů na plátně. Jiná situace je na Rychtářce a ve Štruncových sadech, které se stávají středobodem fotbalových fandů. Ti už čekají v červenomodrých barvách na autobusy, které je odvezou do fotbalového ráje (Edenu).

16:45 hodin– Z plzeňského hlavního nádraží vyjíždí beznadějně obsazený vlak plný fanoušků Viktorky Plzeň. Na jejich odjezd dohlížejí policisté. „K zajištění veřejného pořádku a plynulosti v dopravě v Plzeňském kraji bylo vyhlášeno policejní opatření, na kterém se ve spolupráci s Městskou policií v Plzni podílí přibližně 170 policistů,“ uvedla tisková mluvčí plzeňského policejního krajského ředitelství Martina Kohoutová.

18:00 hodin – První fanoušci přichází na plzeňské náměstí i do sport barů s projekcí zápasu. Modročervená dominuje jak v ulicich západočeské metropole, tak i v hlavním městě. Před pražskou Synottip arénou postávají natěšené hloučky fanoušků.

19:15 hodin – Začíná se smrákat a do pražské arény se tlačí příznivci fotbalu. Na stadionu displej odpočítává čas do zahájení zápasu. Plzeňské náměstí Republiky se postupně plní. První desítky fanoušků čekájí na úvodní hvizd.