Viktoriáni si do domácí odvety s italskou Neapolí přivezli náskok 3:0 (Darida, Rajtoral, Tecl). Za Neapol tehdy nastupovaly hvězdy Marek Hamšík nebo Edinson Cavani.

Jedenadvacátého února 2013 viděli fanoušci v Plzni výhru Viktorie 2:0 a její postup do osmifinále Evropské ligy. První poločas skončil 0:0. V 51. minutě otevřel skóre Jan Kovařík a v 74. minutě se trefil Stanislav Tecl. Tehdejší zápas doprovázela drobná chumelenice.

Cesta do Evropské ligy ročníku 2012/13 vedla přes třetí místo v domácí soutěži sezony 2011/12. Bronzová příčka zajistila Viktorii Plzeň druhé předkolo EL.

TJ Sokol Malesice (modré dresy), ilustrační snímek.
S tréninky týmu pomáhá bývalý ligový fotbalista. Teď Malesice rozdupaly Zruč

Jízda Evropskou ligou

2. předkolo: Viktoria Plzeň – Metalurgi Rustavi 3:1 a 2:0

3. předkolo: Viktoria Plzeň – Ruch Chorzów 2:0 a 5:0

4. předkolo: Viktoria Plzeň – Lokeren 1:2 a 1:0

Základní skupina: Viktoria Plzeň – Académica Coimbra 3:1, Atlético Madrid – Viktoria Plzeň 1:0, Hapoel Tel Aviv – Viktoria Plzeň 1:2, Viktoria Plzeň – Hapoel Tel Aviv 4:0, Académica Coimbra – Viktoria Plzeň 1:1, Viktoria Plzeň – Atlético Madrid 1:0.

1. kolo vyřazovací části: SSC Neapol – Viktoria Plzeň 0:3, Viktoria Plzeň – SSC Neapol 2:0.

V odvetném utkání hráli: Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Rajtoral (83. Fillo), Darida, Kolář (89. Štípek), Horváth, Kovařík – Bakoš (57. Tecl).

Osmifinále: Viktoria Plzeň – Fenerbahce Istanbul 0:1, Fenerbahce Istanbul – Viktoria Plzeň 1:1.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve šlágru 20. kola FORTUNA:LIGY vyzvali mistrovskou Plzeň.