Ta je sice momentálně v tabulce až na dvacáté příčce, ale na podzim si dokázala z Plzně odvézt bod za remízu 1:1. Utkání po vyrovnaném průběhu rozhodla lepší efektivita domácích v koncovce, kteří nakonec zvítězili 3:0.

Viktoriáni vstoupili do utkání odvážně a po celý první poločas měli herní převahu. Domácí vycházeli z defenzivy a spoléhali především na brejky a standardní situace. Tato taktika jim poprvé vyšla ve 20. minutě.

„Po řadě našich zbytečných chyb a sérii rohů jeden z nich Opava využila ke vstřelení vedoucí branky. My jsme vzápětí mohli vyrovnat, ale Provod pouze trefil tyč," litoval nevyužité šance trenér Viktorie Jiří Žilák.

Hned v úvodu druhé půle udeřili domácí podruhé. „Naše obrana opět zaváhala při rohovém kopu," přiznal plzeňský kouč.

Viktorii nezbývalo nic jiného, než otevřít hru. To však byla voda na mlýn domácích, kteří v 65. minutě po rychlém brejku třetí brankou pečetili své vítězství.

Hodně smutný byl po zápase trenér Viktorie Jiří Žilák. „Herně byl zápas zcela vyrovnaný, ale my jsme nedokázali i přes řadu šancí překonat výborného gólmana domácích.

Jeho svěřenci tak zatím zůstávají na jaře bez bodu, v sobotu doma hostí Ostravu.

SFC Opava – FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Viktoria: Juraši – Krušina (46. Teršl), Brožík, Novák (66. Skála), Petr – Průcha, Polom, Dolejší (65. Svoboda) – Hašek, Kroutil (65. Havel), Provod (46. Sedláček).