Sestup a návrat do 1.A třídy však neznamená konec fotbalu v tomto městě. „Zklamání bylo, to ano, ale náš sestup se dal podle vývoje čekat. Pořád bylo mimo hru pro zranění šest až sedm hráčů, z nichž třeba Michal Kováč s Honzou Cvachoučkem patří mezi naše klíčové hráče,“ vrací se ještě k příčinám pádu nýřanský trenér Milan Niedermayer.

V závěru soutěže ještě Nýřany oživily záchranářské naděje, ale sestupu se nakonec nevyhnuly.

„Byla to už jenom teorie, navíc Manětín si alespoň účast v baráži pohlídal,“ míní kouč. Hra jeho týmu přesto špatná nebyla. „Hráli jsme, hráli, ale góly nikdo nedával a lacino jsme inkasovali,“ tvrdí Niedermayer.

Sám u mužstva zůstal a ani hráčský kádr se příliš nezměnil. „Do Německa odešel brankář Václav Fait, hostování z Kamenného Újezda u nás ukončil Viktor Kočí, do Zbůchu odešel na hostování Kasl a naopak ze Zbůchu bude v Nýřanech nadále hostovat Schejbal,“ konkretizuje pohyb nýřanský trenér.

Velkým problémem týmu byla zranění a prý hned tak celý kádr pohromadě nebude. „Začal s přípravou jenom Cvachouček, což je pro nás výborné, ale na marodce jsou nadále Michal Kováč, Michal Niedermayer a Ludvík Pondělík. Těžko odhadnout, kdy se zapojí,“ říká Milan Niedermayer.

Cíle Nýřan v nastávajícím ročníku 1. A třídy vidí reálně. „Vše bude záležet na zdravotním stavu hráčů. Pokud se dají do pořádku, měli bychom se pokusit dostat zpět do přeboru. Dva týmy postupují přímo, dva další celky budou hrát baráž. Z tohoto pohledu není návrat nemožný,“ míní Niedermayer.

Za favorita považuje hlavně posílený Stod. “ My začínáme doma s Chlumčany a je dobré, že diváci uvidí v soutěži třeba derby se Zbůchem a Stodem. O fotbal bude zájem a snad přijdou i solidní návštěvy,“ doufá trenér.