Základní část nejvyšší soutěže národní házené mužů finišuje. Dnes a zítra jsou totiž na programu poslední dvě kola, která definitivně rozhodnou o postupujících do play-off. Základní fázi zakončí dvěma domácími duely házenkáři Nýřan, kteří přivítají Opatovice a Podlázky. Svěřencům nýřanského kouče Zdeňka Korandy patří aktuálně až osmá příčka. V případě zisku plného počtu bodů z tohoto víkendu a příznivé konstelace ostatních výsledků můžou Nýřany skončit ještě před Krčínem na páté příčce.

Ale na to, aby Nýřany uspěly, se musejí zlepšit hlavně v efektivitě střelby. „Klíčové bude proměňování šancí. Pořád nebudeme úplně kompletní, ale rozhodně budeme v silnější sestavě než na začátku jara, ve kterém nás trápily různé absence,“ ví trenér Diossu Nýřany Zdeněk Koranda.

„Opatovice už mají jisté play-off, bude to s nimi velmi těžké. Soupeř z Podlázek je sice o něco slabší tým (Podlázkám patří aktuálně desáté místo – pozn. redakce), který k nám ale vždycky přijel nesmírně vyhecovaný. Rozhodně nám nedá nic zadarmo,“ dodává nýřanský kormidelník.

Do semifinále play-off postupují přímo první dva týmy. Jistotu semifinále má pouze první Újezd, který už nemůže skončit hůře než druhý. Další v pořadí – celek Přeštic – musí v posledním dvoukole ještě zabojovat (doma proti Podlázkám a Opatovicím). Ve hře o místenku do čtvrtfinále play-off, do kterého se probojují výběry na třetím až šestém místě základní části, jsou stále také Nezvěstice a Tymákov (oba týmy hrají v Rokytnici a Vítkovicích), ale také Nýřany. Plzeňský Újezd hraje v Krčíně a na půdě moravského Veselí.