Jednoznačným úkolem domácích je dát zapomenout na poslední neúspěchy. „Nálada v mužstvu není samozřejmě nejlepší, poslední tři zápasy jsme prohráli,“ připomíná tachovský trenér Zdeněk Bečka porážky v Táboře 1:3, doma s béčkem Příbrami 0:1 a zmíněný debakl na Meteoru.

Mužsvo má navíc problémy s brankáři. Minule v Praze musel do branky dorostenec Šnajdr, neboť Bobčík i Pták byli zraněni. „Zatím dostával příležitost Bobčík, ale ten má výron a hrát nemůže. Pták má problémy se zády, koncem týdne se pokusí trénovat a uvidíme. Věřím, že v sobotu nastoupí,“ přeje si Bečka.

Na hostování v Rozvadově je Makó, další tachovský gólman. „Toho už jsme stáhnout nemohli. Do 6. října by to ještě šlo, nyní už nikoliv,“ vysvětluje tachovský trenér.

I přes stávající problémy všichni v Tachově věří, že mužstvo přeruší sérii tří zápasů bez bodového zisku a s Voticemi si poradí. Středočeši však mají za sebou šňůru čtyř utkání bez porážky a na hřištích soupeřů se jim herně i bodově většinou daří.

Remizovali na Meteoru 2:2, vyhráli 2:1 ve Strakonicích, v Hořovicích hráli 2:2 a velký úspěch si připsali na konto v minulém kole, kdy doma vysoko rozstříleli Třeboň 4:0. Solidní výkony vynesly Votice na čtvrtou příčku a před Tachovem mají v divizní tabulce jednobodový náskok.

Další dva zástupci regionu cestují na hřiště svých soupeřů. Domažlice hrají už v sobotu dopoledne na půdě Hořovicka. Chodové by rádi navázali na poslední domácí výhru 2:1 s Malše Roudné, ale jejich soupeř se po porážce 3:4 v Praze na Dukle propadl až na čtrnáctou příčku a doma chce za každou cenu zabodovat.

V podobné situaci je i nováček z Doubravky, který po domácím vítězství 2:0 s Benešovem cestuje do Strakonic. Jihočeši před týdnem prohráli venku s rezervou Bohemians 1:2, v tabulce jsou předposlední a rozhodně půjdou v souboji s plzeňským celkem za výhrou. Navíc strakonická půda je pro každého horká.

Program 12. kola divize: Hořovicko (14.) – Domažlice (6.) SO 10.15 – Klátil, Řevnice (10.) – Meteor (5.) SO 10.15, Tachov (7.) – Votice (4.) SO 14.30 – Vrzal, Kunice (2.) – Benešov (12.) SO 14.30, Malše Roudné (13.) – Bohemians 1905 B (8.) SO 14.30, Třeboň (9.) – Dukla Praha B (16.) NE 10.30, Strakonice (15.) – Doubravka (11.) NE 14.30 – Melničuk, Tábor (3.) – Příbram B (1.) NE 14.30.