Domácí se dostali do vedení v úvodu utkání, když se po chybě vejprnické obrany prosadil Nový. Na začátku druhého dějství se ale vejprničtí fotbalisté radovali z vyrovnání. Postaral se o něj Kuhajda po krásné přihrávce Biedermanna.

„Před zápasem jsem hráče upozorňoval na začátky obou poločasů. V první půli jsme přežili šanci soupeře a naopak sami skórovali. Znovu nám ale utekl úvod druhého dějství," okomentoval utkání trenér Lhoty Petr Nykles.

V tu chvíli viděla na krajský přebor nadprůměrná návštěva vyrovnanou bitvu ve středu hřiště, ale bez šancí. Domácí fotbalisté se i přesto dokázali čtvrt hodiny před koncem utkání dostat zpátky do vedení. Kříž využil nedorozumění vejprnického stopera s brankářem Dufkem a pohodlně skóroval.

,,V posledních zápasech dostáváme hodně laciné góly po našich chybách. Vázne nám komunikace a soustředěnost v důležitých chvílích," řekl trenér Vejprnic Jiří Šámal.

Fotbalisté Lhoty si vítězství v závěru pohlídali a připsali si tak cenné tři body proti jednomu z favoritů soutěže, který po odchodu několika opor hledá v úvodu sezony ztracenou loňskou formu.

,,Očekávali jsme těžké utkání, protože Lhota doma ještě naplno nebodovala. Věděli jsme, že jsou v útoku silnější než v defenzivě, a chtěli toho využít. Bohužel jsme udělali dvě chyby a zápas výsledkově nezvládli. Nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit na další utkání doma s Rapidem," řekl po sobotním utkání vejprnický záložník Zdeněk Milota.

Martin Mangl