Během šesti let jste dokázali ve Lhotě postoupit z městské soutěže do krajského přeboru.

V čem spatřujete hlavní příčinu fotbalového boomu?
Za prvé jsme dobře finančně zabezpečeni, což je v dnešní době složité. Od začátku jsme se mohli spolehnout zejména na zastupitelstvo městského obvodu v čele se starostkou Lhoty, a plzeňského podnikatele pana Kozáka, který je pro nás druhým významným partnerem. Po postupu do I. A třídy a následně do kraje se podpora obce dostala na úroveň, se kterou jsme absolutně spokojeni. Bez ní bychom teď nebyli tam, kde jsme. Poděkování patří i našemu druhému partnerovi, který nám v našem sportovním vzestupu výrazný podíl, ať už materiálně nebo ve sledování a získávání hráčů. Měl by se stát hlavním sponzorem, smlouva je připravená na tři roky a měla by nám zajistit prostředky na chod A týmu i mládeže.

Nedávno jste rekonstruovali hřiště. Plánujete další vylepšení zázemí klubu?
Bohužel nemáme druhou tréninkovou plochu. Máme jen hřiště s umělým povrchem házenkářských rozměrů, což je k počtu našich týmů od přípravky po muže málo, proto pracujeme na projektu nového tréninkového hřiště. Nabízí se prostory přímo ve Lhotě, uvidíme, jak to dopadne. Nyní probíhá řízení na stavební povolení k výstavbě nového sociálního zařízení. Momentálně máme prostory jen s dvěma kabinami. K dispozici máme sice i mobilní buňky, ale to není úplně ideální. Bereme to spíše jako provizorium. Zásadní bude, jestli se nám podaří získat finanční prostředky na realizaci. Určitě budeme muset finanční injekci hledat i jinde než jen od našich stálých partnerů.

Máte za sebou premiérový podzim mezi krajskou elitou. Naplnil vaše očekávání?
Před startem soutěže jsem byl přesvědčený, že se nebudeme pohybovat na konci tabulky. Průběžné umístění odpovídá našim současným možnostem. Je ale pravda, že v závěru podzimu se nám příliš herně nedařilo. Vytratila se fotbalovost, nedodržovali jsme taktiku a podřizovali jsme se hře soupeře. Na tom bychom měli zapracovat.

S jakým cílem budete vstupovat do jarní části soutěže?
Chtěli bychom se udržet v klidných vodách středu tabulky. Pokud k tomu přistoupíme zodpovědně, tak nemám sebemenší obavy.

Neláká vás v budoucnu postup do divize?
Zatím ne. Máme kádr nabitý hráči středního věku. Potřebujeme hráče kolem dvaceti let, kteří by byli budoucností pro naše mužstvo a pomalu je zapracovávat do A týmu. Takže se musíme soustředit hlavně na mládež, musíme tímto způsobem myslet na budoucnost. Už to není jako dřív, kdy si kluby mohly mladé hráče vybírat. Sportovní svět se rozrostl, fotbalistů ubývá. Lhota se ale v posledních letech velmi rozrostla, je tu hodně mladých lidí. Snažíme se vše podchytit v zárodku a sledovat situaci i kolem tohoto rozmachu.

Plánujete pro jaro posílení stávajícího kádru?
Získali jsme na přestup Hucla ze Sokolova. V úvahu připadá také Křelina z Erpužic a Ritchel, který tu studuje a je odchovancem Ústí nad Labem. Doufáme, že se nám jednání o možném přesunu k nám podaří dotáhnout do zdárného konce.