Jiskra nakonec zvítězila 4:3, ale průběh utkání nebyl nic pro slabší jedince. Čtvrt hodiny před koncem Západočeši proti Cábelíkům vedli 3:1, ale během dvou minut o vedení přišli. Minutu před koncem však přišla vítězná trefa z kopačky mladého útočníka Matějky. „Měli jsme celkem dobrý vstup do zápasu a spoustu dalších šancí, jak skóre navýšit. Bohužel, nepovedlo se a hosté po standardce vyrovnali. Pak jsme sice odskočili na rozdíl dvou branek, ale během chvíle o náskok přišli. Naštěstí nám to tam v závěru ještě jednou spadlo,“ hodnotí přestřelku trenér Jiskry Pavel Vaigl.

Na otázku, jestli za stavu 3:3 věřil v zisk tří bodů, odpověděl pohotově. „Věřil, máme totiž kvalitní tým. Navíc kluci i přes dvě obdržené branky nepřestali hrát. Vždycky je nabádám, že bod z domácího prostředí je málo, možná to měli i trošičku v hlavách,“ říká trenér Domažlic.

Na Střelnici se opět činila zimní posila – devatenáctiletý talent Lukáš Matějka, který do chodské bašty přišel v zimní přestávce z Viktorie Plzeň, ze které ho ale mělo půjčené druholigové Ústí nad Labem. „Lukáš je perfektní kluk, rozený střelec. Už v přípravě a na trénincích jsem na něm viděl, že nám pomůže. Dává dost gólů, má na to čich. Podle mě je to hráč, který to jednou dotáhne až do první ligy,“ má jasno trenér Pavel Vaigl.

OBROZENÁ DOUBRAVKA

Čtvrté vítězství v šestém jarním divizním zápase? Kdo by to byl před čtvrt rokem řekl. Plzeňská Doubravka ale dala zapomenout na nevydařený podzim, utíká ze sestupových vod a pomalu, ale jistě atakuje medailové příčky. Na Senku tak pochopitelně zavládla spokojenost.

„Výsledkově se nám daří, za což jsem nesmírně rád. Důležitý byl start jara, který nám vyšel. Díky tomu z nás spadla nervozita a můžeme hrát zase o nejvyšší příčky,“ libuje si šťastný plzeňský kouč Luboš Vašica. „Pořád nás ale čeká spoustu práce. Trápí nás takové ty běžné věci jako rozehrávka, přihrávky, kombinace. Věřím, že se to časem zlepší,“ dodává Vašica.

Viktoria Plzeň ve 24. kole fotbalové HET ligy doma remizovala s pražskou Spartou 2:2.
Ukázali jsme charakter, cenil si obratu Vrba