„Tohle k fotbalu patří, tomu se nevyhne nikdo. A někdy to může trvat i pěkně dlouho, než se znovu vrátíte na vítěznou vlnu,“ říká dvojnásobný reprezentant Robert Vágner, bývalý hráč Plzně, Slavie, Teplic, německého Cottbusu či maďarských klubů Ferencvároše a Ujpešti.

Držitel mistrovského titulu se Slavií z roku 1996 bedlivě sleduje dění v první fotbalové lize i boj o titul, který po nečekaných jarních ztrátách Viktorie dostává úplně jiný náboj a začíná se znovu dramatizovat. „Záleží hlavně na Viktorii, jak se sama se současnou situací popere. To, že se nedaří, se může samozřejmě stát. Málokdo si udrží vrcholnou formu po celou sezonu. Stále ale drží karty ve svých rukou,“ říká Robert Vágner.

Jak ovšem z nepříjemné situace ven? „Kluci fotbal hrát nezapomněli, to je jasné. Musí to zlomit například vydřeným vítězstvím, třeba v neděli se Spartou. Když se nedaří fotbalově, musím do toho dát na hřišti všechno, jezdit po zadku. Neuhnout v žádném souboji a jít do něj s tím, že ho vyhraji, a ne s tím, že se ho jen zúčastním,“ míní Vágner. „Není přece žádná ostuda, když v sedmdesáté minutě zvednu ruku a nechám se vystřídat. Všichni však musí vidět, že jsem na hřišti nechal duši,“ dodává Vágner.

Stejný názor má i jeho spoluhráč z Plzně a dnes trenér Stanislav Purkart. „Pokud budu hřešit jen na fotbalovost a nepřidám důraz a nasazení, narazím. Věřím, že Viktorka zatím neúspěšní jaro zlomí už v zápase se Spartou. Na ostře sledované zápasy se svými rivaly se umí dobře připravit,“ dodává Stanislav Purkart.