Jeho první soutěžní zápas v bundesligovém celku dopadl na výbornou. Odchovanec Viktorie Plzeň totiž v utkání německého poháru v Bielefeldu proti domácí Arminii vstřelil druhý gól, přispěl k výhře 2:0 a pomohl tak týmu k postupu do dalšího kola.

Zápas však měl nadmíru dramatickou předehru.

Den před utkáním totiž neznámý pachatel na motorce vystřelil na klubový autobus, který jel v Bielefeldu pro mužstvo na nádraží. Hráči Herthy totiž cestovali k utkání vlakem.

Naštěstí se však zřejmě jednalo o vzduchovou zbraň a řidiči se nic nestalo.

„Když jel řidič s naším autobusem na nádraží, předjel ho motorkář, udělal nějaké gesto a vystřelil po něm. Naštěstí to snad prý byla jen nějaká vzduchovka, takže to neproletělo sklem," popsal Darida incident na webu svého agenta Ondreje Chovance.

Řidič autobusu byl trochu v šoku, ale naštěstí se nic nestalo. „Je ale neskutečné, že si to vůbec někdo dovolí. Asi to bylo nejspíš z nevole vůči našemu klubu, což ovšem nechápu. Tohle už není normální," podivoval se Darida.

Nepříjemný incident ale na hráčích Herthy žádné stopy nezanechal. Sice jim trvalo celý poločas, než se dostali do tempa, ale po přestávce rozhodli o své výhře dvěma góly.

První branku vstřelil Kalou po přihrávce kapitána mužstva Schulzeho a pak přišla Daridova chvíle.

„Dostal jsem míč na rohu šestnáctky, Pekarík s sebou při náběhu strhl hráče a já měl najednou dost prostoru. Levačkou jsem to po zemi trefil na zadní tyč," popsal bývalý záložník Viktorie Plzeň svoji premiérovu soutěžní trefu v novém klubu.

Předtím dal branku i v přípravě.

„Zatím to vychází perfektně a doufám, že na to navážu v sobotu v Augsburgu v prvním kole bundesligy," věří Darida, který do Herthy přišel v létě ze sestupujícího Freiburgu.

„Prostě jsem teď změnil klub. Jsem šťastný, že můžu hrát za Herthu. Budu dělat vše pro to, abych týmu co nejvíce pomohl. Je to pro mě velká motivace," přiznal fotbalista, který o víkendu v sobotu oslavil pětadvacáté narozeniny.
S aklimatizací v novém klubu i ve městě mu pomáhá i jeho slovenský spoluhráč Peter Pekarík.

„Už jsme spolu byli párkrát i s přítelkyněmi na obědě. Je fajn, že tu mám někoho, s kým si můžu popovídat skoro v rodné řeči," směje se Darida, který se už stačil v Berlíně přestěhovat do nového bytu. „Mohu se tak plně koncentrovat jen na fotbal," říká.

Darida věří, že týmu z Berlína pomůže k tomu, aby se vyhnul boji o záchranu. „Byl bych rád, kdybychom hráli v horní polovině tabulky," přeje si Vladimír Darida.