Svoji zásluhu na tom má i urostlý obránce Západočechů Lukáš Hejda, který s kapitánem mužstva Romanem Hubníkem vytvořil jednu z nejlepších stoperských dvojic v české nejvyšší soutěži.

Příbram ani Zlín vám gól nedali, v neděli v Edenu to ale bude pro defenzivu Viktorie zatím nejtěžší prověrka. Jak podle vás konfrontace nejlepšího útoku a nejlepší obrany v lize v ostře sledovém zápase dopadne?
To se teprve uvidí. V obraně se nám teď daří, neinkasujeme, za což jsme samozřejmě rádi. Slavia nás určitě hodně prověří. My budeme vycházet z toho, jak jsme v defenzivě dosud hráli, a doufám, že naši dobrou obrannou hru potvrdíme.

Utkání už je týden dopředu vyprodáno, nedělní zápas Edenu budou sledovat zaplněné ochozy. Jak se vám hraje v bouřlivé atmosféře před plnými tribunami?
Já mám tyhle velké zápasy rád, nebývám nervózní. Naopak, taková utkání před vyprodaným hledištěm spíše vyhledávám, mám je rád. Čím více lidí na tribunách, tím je to pro mě lepší, cítím se dobře. Myslím si, že i celému našemu týmu to pomůže. Na zápas se moc těším.

O utkání je obrovský zájem. Stačil jste uspokojit poptávku na lístky z vašeho okolí?
Zájem z řad rodiny, kamarádů a známých byl veliký, ale počet lístků, které mám k dispozici, byl omezený (usmívá se). Nějak je musím podělit.