„Zkušenosti z podobných zápasů máme. Věřím, že je potvrdíme i na hřišti a s pomocí diváků to otočíme,“ prohlásil 29letý obránce. S plzeňskou Viktorií už zažil dvakrát Champions League, letos by rád alespoň do skupiny Evropské ligy.

Vaše pozice po prvním zápase není dobrá, ale zároveň ani neřešitelná. S čím půjdete do odvety?

Výsledek není úplně ideální, ale rozhodně je hratelný. Myslím, že hodně napoví, kdo vstřelí první gól. Od toho se bude odvíjet další průběh zápasu.

Je pro vás jako stopera svazující, že další inkasovaný gól by celou situaci ještě víc zkomplikoval?

Nepůjdeme do zápasu se svázanýma nohama. Když rozhodčí foukne do píšťalky, jde všechno stranou. My víme, že musíme hrát vzadu na nulu a nejlépe dva góly dát.

Může se v takové těžké chvíli projevit, že Plzeň už dokázala doma v pohárech zvládnout těžší momenty?

Doufejme, že ano. Situace není tentokrát jednoduchá. Zkušenosti máme a já věřím, že je potvrdíme na hřišti. Doufám, že nás lidi podpoří a s jejich pomocí to otočíme.

Co vám ukázal první zápas v Antverpách? Na co si dát pozor a čím byste naopak mohli soupeře přehrát?

Celkově mají hodně ofenzivní mančaft, útočně laděný. V defenzivě to hrají jednoduše, moc si to nekomplikují. Jejich nejsilnější stránka je hra směrem dopředu.

Jak byste popsal svoje pocity takhle pár hodin před zápase? Cítíte už nervozitu nebo natěšení?

Spíš natěšení. Já osobně nervozitou nějak extra netrpím. Spíš se těšíme, hrajeme doma, před skvělými diváky. Doufáme, že to zvládneme a postoupíme.

Vy jste měl v úvodu sezony zdravotní problémy. Jak se cítíte teď?

Teď už jsem stoprocentně fit, úplně v pohodě. Nic mě nelimituje.