Nutno však podotknout, že zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že mužstvo z jižního Plzeňska odjede domů jako poražený tým.

Nepomuk totiž po prvním poločase vedl díky brance Rouse 1:0 a ještě dvě minuty před koncem držel na Klatovsku nerozhodný stav.

Pak se ale podruhé v zápase prosadil kapitán Tomáš György a překlopil misky vah na stranu svého týmu.

Trenéři obou celků si po zápase pochvalovali kvalitu a úroveň tohoto souboje.

„Je to tak. Bylo to pěkné utkání z obou stran, hrálo se v solidním tempu, na krásně připraveném hřišti. Myslím si, že jsme měli více ze hry, ale soupeř hrozil ze standardních situací, protože měl v týmu několik vysokých hráčů a pak také z rychlých protiútoků,“ říkal hlavní trenér nýrských optiků Karel Kalivoda.

„Po individuální chybě jsme inkasovali z brejku, a pak spálili několik vyložených šancí. Ve druhém poločase se nám díky krásné kombinaci Bastla, Výtiska a Tomáše Györgyho podařilo vyrovnat a dvě minuty před koncem jsme vstřelili vítěznou branku, kdy se po centru Výtiska z levé strany na hranici penalty nejlépe zorientoval Tomáš György,“ hodnotil utkání Kalivoda.

Podobně zápas viděl i jeho protějšek na lavičce Nepomuku Josef Viktora.

„V první půli to bylo celkem vyrovnané utkání, i když domácí byli asi o malinko lepší. Přesto jsme se dostali po brejku a trefě Rouse do vedení,“ komentoval první dějství Viktora.

„Do druhého poločasu jsme prostřídali sestavu, ke konci už jsme na hřišti měli šest nebo sedm dorostenců, které nyní zkoušíme a chceme je připravit na dospělý fotbal a úroveň krajského přeboru mužů. Nezklamali mě, přesto jsme v závěru po naší chybě v defenzivě inkasovali,“ mrzelo nepomuckého kouče.