„Je to pravda, zápas ve skupině Ligy mistrů jsem dosud nikdy nehrál. Utkání s Bate stavím nejvýše ve své kariéře,“ svěřuje se se šesti góly nejlepší střelec kvalifikace Ligy mistrů.

Dají se slovy vyjádřit vaše pocity před prvním zápasem ve skupině Ligy mistrů?
Moc se na ten zápas těším. A jsem hodně nedočkavý, než rozhodčí poprvé pískne do píšťalky a celé to vypukne. Těším se i na vyprodaný stadion v Edenu.

Cestou do skupiny Ligy mistrů jste neztratili v šesti zápasech ani bod. Půjdete do zápasu s Borisovem s o to větším sebevědomím?
V kvalifikaci jsme zdolali silné evropské týmy, což na naše sebevědomí mělo pozitivní vliv. Na druhé straně ale musíme zůstat při zemi, ve skupině nás čekají ještě silnější a kvalitnější mužstva. A to platí i o Borisovu.

Co bude podle vás důležité zvládnout, abyste proti němu uspěli?
V první řadě nesmíme na hřišti bláznit, ale držet se toho, co si řekneme v kabině. A když všechno půjde dobře, mohli bychom nějaké ty body uhrát.

V kvalifikaci Ligy mistrů jste nastřílel šest branek. Jak velká vzpruha je to pro vás do zápasů ve skupině?
Když se vám podaří vstřelit góly, které navíc o něčem rozhodnou, cítíte se lépe a dost vám to na sebevědomí přidá. Věřím, že budu moci stejným způsobem pomáhat mužstvu i ve skupině. Nedá se z toho ale stále žít, je to minulost. Před námi je Borisov a je třeba ukázat, že těch mých pár gólů nebylo náhodných. To samé platí i pro mužstvo, musíme předvést, že jsme do základní skupiny Ligy mistrů nepostoupili náhodně a že se lidé na naše výkony těší oprávněně.

Co víte o týmu Borisova?
Je to silný soupeř, který hraje pravidelně evropské poháry. Co do jména to není tak atraktivní mužstvo jako týmy ze Západu, v očích veřejnosti jsme možná favorité, ale já bych to tak jednoznačně neviděl. Borisov má kvalitu a zaslouženě se probojoval do Ligy mistrů.

Domníváte se, že je výhodou hrát první zápas ve skupině doma a právě s Borisovem?
Hodně bude záležet na výsledku. Ještě před zahájením bojů ve skupině se o tom dá polemizovat, zda je to dobře či špatně. Když uspějeme, bude to výborné, ale když prohrajeme, tak to bude nejhorší možný začátek. Uvidíme.