Celek ze severu Plzeňska nemá pouze mužský tým, ale také nabízí sportovní vyžití dětem, pro něž je koronavirové období obzvlášť složité.

„V našem fotbalovém oddílu máme zastoupení v každé mládežnické kategorii, Dopad může být obrovský. Nejenže hrozí odvyknutí na trénování, které může vést k ukončení fotbalové činnosti našich hráčů, ale hlavně jde o to, že se přestane v tomto 'zlatém věku dětí' přirozeně budovat kladný vztah ke sportu jako celku. A naopak může dojít k posílení pasivních činností u dětí,“ vysvětluje vedoucí fotbalového celku TJ Tlučná Petr Němec.

V klubu se snažili najít cestu, jak trénovat, když to koronavirová pravidla umožňovala. Nyní však má Tlučná, stejně jako ostatní mančafty, utrum.

„V době platnosti nejpřísnějších opatření muži, dorost a starší žáci trénovali individuálně, ale u kategorií mladších žáků, starší a mladší přípravky včetně fotbalové školičky se tréninkový proces úplně zastavil. V současné době, kdy již počasí vybízí vyběhnout na hrací plochu, máme bohužel dle vládních nařízení sportoviště stále uzavřená. Covidovou dobu jsme aspoň využili pro modernizaci sportoviště a provedli jsme rekonstrukci našeho zázemí,“ vysvětluje Němec, jenž je zároveň trenérem mladší přípravky.

Teprve čas ukáže, zda dlouhá tréninková pauza neodradí některé sportovce od návratu zpět na hřiště.

„Obavu z toho máme. S dospělými hráči jsou trenéři v kontaktu, mají určité plány, které mají plnit. Zda je plní svědomitě, je na hráčích samotných. U dětí, které ještě nemohou samostatně trénovat, je nyní nejdůležitější najít způsob, jak trénovat s ohledem na koronavirová opatření,“ pokračuje vedoucí týmu Tlučné, který nevěří, že se dohraje letošní sezona.

„Dle mého názoru budeme rádi, že se alespoň odehraje zbývající část podzimní sezony, tj. v případě našeho A mužstva 5 kol,“ říká Němec, jenž prozradil, i jaké má mužstvo, které působí v okresním přeboru, ambice.

„V klubu jsme si nastavili určité cíle a cestu, jak k těmto cílům dojít. Samozřejmě jedním z nich je také časem postup do B třídy,“ odtajňuje funkcionář Tlučné, který má i jedno přání.

„Moc bych si přál, aby se kompetentní osoby, organizace zasadily o to, aby se sportovní areály mohly v nejbližší době znovu otevřít alespoň pro mládežnické celky za účelem tréninku, a to za přísných, ale zároveň smysluplných omezení,“ dodává Petr Němec.

V loňském roce uspořádala Tlučná fotbalový Turnaj legend. Ráda by na něj navázala i letos, pokud to situace dovolí.