Vítězství nakonec nestačilo na obhajobu mistrovského titulu, protože konkurent v boji o zlato, pražská Slavia, vyhrál nad Brnem 4:0. Plzeň tak skončila druhá dva body za Slavií. „Do zápasu jsme nastupovali s tím, že musíme vyhrát. Míč je kulatý a na Slavii se mohl stát cokoliv.

Všichni jsme podali výkon, za který se nemusíme stydět. O titulu se rozhodlo v Praze, my jsme to neměli ve svých rukou," smutnil Bakoš.

Podle něj už nemá smysl vrtat se v tom, ve kterém utkání Viktoria ztratila titul. „Kopec bodů jsme získali na poslední chvíli jako proti Boleslavi a Teplicím, ale v Jablonci jsme ztratili dvoubrankové vedení. Dneska je realita taková, že Slavia je první, má více bodů a já jí gratuluju," řekl čtyřiatřicetiletý slovenský kanonýr.

Uplynulou sezonu hodnotí jako ne špatnou. „Mohlo to být lepší, ale i horší. V sezoně jsme odvedli maximum a o titul jsme bojovali do posledního kola. Vybojovali jsme předkolo Ligy mistrů, takže to zase není špatné," utěšoval se Bakoš.

Zkušeného forvarda potěšily reakce fanoušků po skončení duelu s Jihlavou. „Statečně jsme se bili o titul. Zažil jsem v Plzni několik prvních míst, a vždycky jsme měli horší jaro. Boj o titul je psychicky náročný, ale udělali jsme všechno pro to, abychom ho získali. Fanoušci to ocenili, když se s námi loučili. I když jsme nevyhráli s Teplicemi a Boleslaví, tak odcházeli spokojení," všiml si Bakoš.

Tragické události Františka Rajtorala a Davida Bystroně prý neměly vliv na výkony mužstva. „Oba byli naši blízcí kamarádi a kabinu jejich smrt zasáhla. Každý se s tím vyrovnával po svém, někoho to zasáhlo více, jiného méně. Na výkonech na hřišti to ale znát nebylo," tvrdil Bakoš.