„Mám super dojmy. Zázemí je skvělé, kluci jsou v pohodě a myslím si, že nebude problém mezi ně zapadnout,“ říkal devětadvacetiletý fotbalista.

Měl jste jiné nabídky? Proč jste se rozhodl pro Plzeň?
Levski Sofia mně nabídla prodloužení smlouvy a k tomu se ozývali různí manažeři s nekonkrétními nabídkami. Od začátku jsem ale byl rozhodnutý jít do Plzně, protože Viktoria o mě stála. Jde o českého mistra a nejlepší klub v zemi a mužstvo mi bylo sympatické.

Hrálo roli ve vašem rozhodování působení slovenských fotbalistů v Plzni?
Nějakou roli to hrálo. Samozřejmě že vím, že Slováky tady mají rádi. Mému rozhodnutí napomohla i dobrá parta, pěkný stadion a mnoho dalších pozitivních věcí. Proto jsem chtěl jít do Plzně.

I kvůli Lize mistrů?
To je třešnička na dortu, takový bonus. Do Viktorie bych přestoupil i v případě, že by Ligu mistrů nehrála. Pokud do zápasů nastoupím, budu šťastný, ale Liga mistrů nebyla tím rozhodujícím, proč jsem přišel.

Ilustrační foto.
Cyklovlakem do Českého lesa

Řešil jste přestup s někým ze slovenských hráčů Plzně?
Neznám je osobně, takže jsem se jich neptal. Sledoval jsem zápasy Viktorie a měl jsem informace, jak klub funguje. Nepotřeboval jsem se radit, rozhodl jsem se sám po konzultaci s manželkou.

Jak se vám z Bulharska odcházelo?
Těžce, protože jsem tam měl dobrý vztah s fanoušky a s lidmi z klubu. Odchod byl plný emocí, ale chtěl a potřeboval jsem změnu.

Na jaký post s vámi trenér Pavel Vrba počítá?
Bavili jsme se o tom už při našich prvních rozhovorech v zimě. Nejlépe se cítím ve středu zálohy, ale pokud nastane problém, můžu hrát i pravého záložníka a beka.

V Sofii jste měl silnou pozici. Neobáváte se konkurence v kádru Viktorie?
V týmu jsem měl silnou pozici, ale potřeboval jsem něco nového a chtěl jsem přijmout výzvu. Vím, že v Plzni jsou dobří hráči. Konkurence je ale fajn, nemám z ní strach a budu bojovat.

Ilustrační foto.
Sehnat si na léto brigádu? Letos se to rozhodně vyplatí