Hostování v druholigovém Sezimově Ústí (později Táborsko) se změnilo v přestup, vloni v létě přestoupil do Olomouce. Prosadil se do základní sestavy a se Sigmou postoupil do nejvyšší soutěže. V sobotu se pětadvacetiletý fotbalista postaví proti svému bývalému klubu.

Střetne se první s druhým, dá se očekávat dobrý fotbal?
Doufám, že si to s Viktorkou rozdáme na férovku, nebudeme nikam zalézat. Máme teď šest bodů, což je super, takže se nemáme čeho bát. I Plzeň je k poražení, navíc my hrajeme dobře.

Bude pro vás utkání ve Doosan Areně speciální?
Pro mě to po pěti letech, kdy jsem z Viktorie odešel, bude první zápas v Plzni. Přijede se podívat hodně lidí, sháním snad třicet lístků (úsměv).

Do áčka Viktorie jste se dostal v osmnácti letech, jak na to vzpomínáte?
Já do toho koloběhu naskočil a hned se udělal titul. Během dvou tří let se z Plzně stal jeden z nejlepších klubů v Česku a to platí stále. V žácích i dorostu jsem tam zažil krásná léta, vždycky jí budu fandit. Věřím, že v těch úspěších budou pokračovat dál, ale v sobotu snad prohrají!

Na jaře vás trápily dýchací potíže. Už jsou nepříjemné zdravotní trable pryč?
Nebudu říkat, že jsou pryč, protože nikdo z doktorů na nic zatím nepřišel… Ale je to lepší a silou vůle to zvládám líp než na jaře, i když někdy je to bohužel na úkor nějakého útočného výpadu. Radši si totiž splním defenzivní povinnosti. V utkání proti Mladé Boleslavi jsem se dopředu moc nedostal, tam jsem na to sílu neměl, ale dozadu jsem to zvládal. A zase s Libercem už to bylo lepší. Je to nahoru dolů, ale už jsem se stí nějak srovnal.

V kádru Viktorie jsou stále zkušení hráči Limberský, Petržela, Kolář, Bakoš. V čem je podle vás jejich síla?
Určitě v sehranosti. Pořád se sice píše, že ti kluci jsou staří, ale mně přijde, že třeba Limba hraje pořád stejně a nestárne. Nebo Milan Petržela, ten hrál už na jaře výborně.

Prožene Plzeň pražská S, která mocně posilují?
Určitě, má výborně poskládaný tým. Než aby dělali nějaké cizince, poskládali si ho z hráčů, které dobře znají. Trenér Vrba vždycky říkal, že když přijde cizinec, musí to být hráč do základní sestavy, jinak to nemá cenu. Plzeň už zase šlape jako dřív. I proti Bukurešti hrála 70 minut výborně, i když dostala čtyři góly. Všude se psalo, jak to podělali. To bylo až kruté.

Autoři: Michal Kvasnica, Václav Vacek

Pavel Vrba.
Doosan Arena uvidí bitvu prvního s druhým