„Do Českých Budějovic nejedeme v roli jasných favoritů, i když tomu postavení obou týmů v tabulce vybízí. Na jih Čech míříme naopak s pokorou, ale samozřejmě s cílem bodovat, i když to nebude vůbec nic jednoduchého,“ předpovídá stoper Viktorie Jakub Navrátil.

Vytáhlý zadák přišel do Plzně z Příbrami a v nabitém kádru Viktorie bojuje o místo v sestavě. V posledních týdnech však může být spokojen.

Odehrál oba pohárové zápasy proti Kladnu a v základní sestavě se objevil i v posledních dvou ligových utkáních doma proti Olomouci a venku proti Jablonci. I jemu je ke cti, že v obou zápasech Plzeň neinkasovala.

„V poslední době se mi daří, jsem rád, že hraji stabilně. A věřím, že mi to ještě dlouho vydrží,“ usmívá se.

Ve stoperské dvojici se 193 centimetrů vysoký fotbalista účinně doplňuje s Davidem Bystroněm.

„S Davidem se mi hraje dobře. Je to zkušený hráč, s Baníkem získal titul a rok působil ve špičkovém bulharském klubu CSKA Sofia. Nejvíce u něj oceňuji klid a přehled, s jakým řeší složité situace před vlastní brankou. Hraje perfektně pozičně, má dobrou pravou i levou nohu,“ říká na adresu spoluhráče Jakub Navrátil.

„Blízko k sobě máme i povahově. Jsme oba klidní, spíše uzavření, a možná i proto jsme si dobře navzájem sedli i na hřišti,“ míní Navrátil.

Urostlý zadák by si přál, aby série bez porážky vydržela Viktorii i po utkání s Českými Budějovicemi. Podle něj stylu hry Viktorie svědčí více utkání na hřišti soupeřů. „Od domácího týmu se čeká, že doma vyhraje, a snaží se hrát útočně. My potom máme více prostoru, což nám vyhovuje. Věřím, že z jihu Čech nepojedeme s prázdnou,“ přeje si Jakub Navrátil.