Pětadvacetiletý ostrostřelec, který před rokem a půl dovedl tým z Pošumaví mezi divizním smetánku, odehrál proti Rapidu celý zápas a svým výkonem se podílel na vítězství 1:0. „Návrat Míry je pro nás obrovským posílením. Neměl toho moc natrénováno, tak na sobě tvrdě pracoval a teď už nám byl k dispozici. A svým výkonem hned pomohl vstřelit náš jediný gól proti Rapidu,“ říká kouč Sušice Petr Janda.

„Ještě to samozřejmě není úplně stoprocentní, potřebuje ještě něco natrénovat, ale až bude v optimální kondici, bude pro nás nepostradatelný,“ dodává bývalý trenér Horažďovic a současný šéf sušické lavičky.

Vladimír Darida
Fotbalistou roku je Darida, trenérem Vrba

FOTBALOVÉ JARO RUŠÍ PROMĚNLIVÉ POČASÍ

Velké nepříjemnosti musí hned v úvodu jarní fáze soutěží řešit fotbalové kluby napříč celou republikou. Výjimkou nejsou ani týmy v Plzeňském kraji, pro které je odložení zápasů čárou přes rozpočet. Kvůli počasí, které přináší proměnlivě velké teplo a velkou zimu, bylo už odloženo několik zápasů. Důvodem je nezpůsobilý podmáčený nebo naopak až moc promrzlý terén.

Své o tom mohou povídat například třetiligové Domažlice, divizní Klatovy nebo krajské Luby, kterým nepřízeň neovlivnitelných aspektů odložila oba mistrovské jarní duely. Svůj názor na odkládání zápasů má také trenér Rapidu Jaromír Mysliveček.

„Podle mě je to trochu nešťastné. To, že je taková zima, trávníky jsou nezpůsobilé a ne všichni mají možnost hrát na umělé trávě, se prostě stává. Ale podle mě by se mělo odložit celé kolo a ne jen pár zápasů. Týmy pak budou muset hledat vhodné termíny na náhradu a ani pro přehled novinářů, fanoušků i ostatních týmů to není úplně ideální. Tabulka je pak hodně zkreslená,“ míní zkušený kouč Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

Tak snad se počasí umoudří co nejdříve …

Junioři FC Viktoria Plzeň x Bohemians 1905
Juniorka skolila pražské Klokany